Кутя здорожчала на 15%

0

Із розрахунку на одну родину цьогорічна кутя (1,5 кг) коштуватиме 95 гривень (близько 16 гривень за порцію у 250 грамів).

Про це повідомляють у ГС «Економічний дискусійний клуб», пише Agravery.com.

«Оскільки інгредієнти для приготування куті та узвару не належать до товарів, цінові тенденції на які підлягають моніторингу, тому їх вартість розрахована, виходячи із цін, за якими реалізовувалася відповідна продукція на сільськогосподарських ринках у місті Києві на початку січня 2021 року», – повідомили експерти спілки.

У порівнянні з січнем 2020 року, за рахунок подорожчання практично всіх інгредієнтів вартість куті зросла майже на 15%. Поміж тим, навіть за столичними цінами, кутя залишатиметься доступною для українців стравою, кажуть фахівці.

Крім цього, у ГС «Економічний дискусійний клуб» порахували вартість узвару. Без додавання цукру цей напій буде коштувати 28 гривень – на 10% дорожче ніж рік тому. На ріст цього індексу вплинуло збільшення цін на сухофрукти з груш та яблук.

«Як свідчать статистичні дані, темпи зростання споживчих цін на переважну більшість соціально значущих продовольчих товарів у 2020 році були повільнішими, ніж роком раніше. Тим не менш, подорожчання торкнулося більшості продуктів харчування, які складають основу споживчого кошика українця. Щоправда виняток склали традиційні овочі та картопля, які є помітно дешевшими, ніж роком раніше», – додали фінансисти.