Коли краще розпочати озиму сівбу?

0

Науковці радять українським аграріям не вдаватися до ранньої сівби озимих культур, оскільки агрометеорологічні умови початку вересня є несприятливими для проведення посівної кампанії.

Про це йдеться в декадному огляді фахівців Національної академії аграрних наук України, пише АПК-Інформ.

«Враховуючи, що станом на початок вересня на більшій частині території в посівному шарі ґрунту практично відсутня продуктивна волога, для отримання сходів озимих культур проводити сівбу в ранні терміни не рекомендується, оскільки насіння, яке тривалий час знаходиться в ґрунті, не проросте і втратить свою життєздатність. Навіть після випадання опадів сходи на таких посівах з’являються зрідженими», – пояснюють експерти.

Вони вважають, що сівбу озимих культур необхідно провести не раніше 15 вересня й до 1-5 жовтня в сухий ґрунт (за відсутності опадів). При цьому необхідно збільшити норму висіву на 10%, а глибину загортання насіння зменшити до 3-4 см з обов’язковим прикочуванням.

«Норми висіву значною мірою визначаються особливостями сортів, попередника, термінами сівби, якістю та терміном обробки ґрунту й наявністю вологи в ньому. При розрахунку норм висіву необхідно враховувати густоту сходів не менше 400 шт./м2», – йдеться в огляді НААН.