Україна розраховує на створення двосторонніх коопераційних проєктів з Польщею у сфері АПК

0

Україна зацікавлена в поглибленні торгововельно-економічних взаємовідносинах, нарощуванні експорту та диверсифікації агропродукції.

Про це заявив Міністр розвитку економіки‚ торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко в рамках своєї зустрічі з Міністром сільського господарства і розвитку села Республіки Польща Яном Ардановським, передає прес-служба Мінекономіки.

«Україна, як і Польща, зіткнулася з проблемою пандемії та необхідністю застосування карантинних обмежень, які істотно вплинули на ділову та економічну активність. Сьогоднішня зустріч є гарною нагодою для обговорення перспектив двостороннього співробітництва, зокрема, в аграрній сфері, адже в нинішніх умовах продовольча безпека є одним із пріоритетів усіх урядів світу», – зазначив Міністр Ігор Петрашко.

Він підкреслив, що Україна є одним із найвагоміших учасників у системі світової продовольчої безпеки. Незважаючи на карантинні заходи в умовах пандемії COVID-19, Україна, як надійний торговий партнер та головний експортер сільськогосподарської продукції, докладає всіх зусиль, щоб гарантувати безперебійні поставки товарів на зовнішні ринки.

Серед пріоритетів аграрної політики України Ігор Петрашко виділив такі ключові напрями розвитку галузі як:

  • земельна реформа;
  • державна підтримка сільгоспвиробників;
  • розвиток сільських територій та фермерства;
  • органічне виробництво;
  • безпечність харчових продуктів.

«Польща є стратегічним партнером України та входить у топ-10 країн з найвищим товарообігом агропродовольчою продукцією. За 6 місяців 2020 року товарообіг між нашими країнами склав $648,9 млн, що на 14,7% більше за аналогічний період минулого року. Україна зацікавлена у поглибленні торгововельно-економічних взаємовідносинах, нарощуванні експорту та диверсифікації агропродукції», – відмітив міністр.

За його словами, Україна розраховує на створення двосторонніх коопераційних проєктів на бізнес-рівні у сфері АПК, залучення польського бізнесу до приватизаційних процесів в Україні, а також до модернізації виробничих процесів в аграрній галузі. Крім того, для польського бізнесу може бути цікавим започаткування спільного виробництва «нішевих» товарів, що може реалізовуватись як на ринку ЄС, так і на інших світових ринках.