Україна стала імпортувати більше томатів

0

За 9 місяців 2019 року Україна імпортувала 58,6 тис. тонн томатів, що на 22% більше ніж за аналогічний минулорічний період.

Про це повідомляє SEEDS.org.ua

У 2018 році Україна закупила з-за кордону 55,4 тис. тонн томатів, загальною вартістю 37,2 млн. доларів. Основним постачальником стала Туреччина (більше 80% загального об’єму).

Проте експорт томатів у цьому році значно знизився. Станом на 1 жовтня Україна експортувала 6 тис. тонн томатів, хоча минулорічний показник за аналогічний період склав  10,7 тис. тонн.

«Ситуація з експортом ускладнилась у 2014, коли Україна через загострення політичних та економічних відносин втратила ринок Росії. До 2014 року Україна експортувала більше 55 тис. тонн томатів щорічно, а основні поставки – були саме в Росію. Втрата основного ринку збуту тепличної продукції призвела до налагодження реекспортних схем через Білорусь.

Однак останнім часом все більше виробників відмовляється від таких схем  через додаткові витрати на переоформлення документів та ризики невиплат», – пояснює директорка з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.