Стан посівів більшості сільськогосподарських культур переважно добрий та задовільний

0
Rows of young corn grow in a field parched by unseasonable heat and lack of rain. (Purdue Agricultural Communication photo/Tom Campbell)

Протягом другої декади червня підвищений температурний режим і достатнє на більшій частині території вологозабезпечення ґрунту сприяли інтенсивному росту та розвитку більшості сільськогосподарських культур, фенологічний розвиток яких завдяки інтенсивному накопиченню ефективних температур у червні значно прискорився. Стан посівів більшості сільськогосподарських культур був добрим та задовільним.

Про це йдеться в агрометеорологічному огляді Укргідрометеоцентру, пише АПК-Інформ.

«На окремих площах північних та західних областей із припиненням інтенсивних опадів і підвищенням температурного режиму стан ярих культур покращився у порівнянні з попереднім періодом», – уточнили експерти.

Загалом по території країни та в межах окремих областей спостерігалося строкате зволоження ґрунту під ранніми зерновими культурами – від надмірного для періоду молочна-воскова стиглість зерна (більше 125-160 мм) до недостатнього (менше 20 мм), місцями у південних областях метровий шар був зовсім сухим.

«У районах значних злив у супроводі граду та шквалів відзначалися локальні механічні пошкодження рослин усіх с/г культур і локальне полягання зернових. Після злив складалися умови для утворення щільної ґрунтової кірки, яка негативно впливає на ріст коренеплодів. У деяких районах північних та західних областей, де з початку колосіння озимих випало більше 150 мм опадів, створювалися умови для «стікання» зерна», – йдеться в огляді.