Фермери не сплачуватимуть податок з розрахунку на гектар

0

Фермерські господарства не будуть сплачувати податок з розрахунку на гектар.

Про це під час конференції Grain Ukraine 2020 повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький, пише agropolit.com.

Він заявив, що за планами МЕРТ у фермерських господарств залишиться пільгова система оподаткування, компенсація ЄСВ і що вони не будуть оподатковуватися з розрахунку на гектар.

«На сьогодні фермерські господарства обробляють 50 тис. га землі, яка не належить їм, і аграрії не впевнені в подальшому майбутньому. Інститут користування не має довіри інвестування, і аграрії розуміють, що інвестування може в будь-який момент неочікувано завершитися шляхом подання власником паю до суду… Декілька точок в агропромисловому комплексі можуть продемонструвати ріст у 2021 році за умови відкриття ринку землі. Перше — це розуміння, що не буде відразу 1,5 млн фермерів, лише декілька десятків тисяч сімейних фермерських господарств у перспективі», — сказав Висоцький.

Заступник міністра нагадав і про те, що МЕРТ запропонувало у програмі держпідтримки на 2021-2023 рр. програми підтримки садівництва та племінного тваринництва.

“Ми цього року започаткували фокусні програми підтримки в садівництві та племінному тваринництві. Цей сегмент має потенціал росту, і на 500 тис. га до 2024 року може бути до 10 тис. сімейних фермерських господарств”, —зазначив урядовець.