Лише половина сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в Україні є діючими

0

На сьогоднішній день в Україні зареєстровано 1163 сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи (СОК), але реально діючими є 520-550.

Такі дані озвучив голова Союзу українського селянства, президент Союзу української сільськогосподарської обслуговуючої кооперації Іван Томич ІА «Інфоіндустрія», пише АПК-Інформ.

«Вартість послуг та товарів, які вони продукують, становить лише 0,3% аграрного ВВП, тоді як у розвинених країнах цей показник сягає 55-90%», – зазначив він.

Пан Іван акцентував на тому, що без серйозної системної роботи органів влади в центрі та на місцях і державної підтримки обслуговуюча кооперація є неможливою. За його словами, про це свідчить світовий досвід і, особливо, досвід колишніх соціалістичних країн.

«У кооперативи об’єднуються не багаті, а переважно бідні фермери або фермери-середняки, які постійно відчувають дефіцит ресурсів матеріальних і фінансових. Держава, допомагаючи їм, допомагає собі, бо забезпечує країну продуктами, а сільське населення – роботою. А тому вона повинна бути партнером фермера у справі розвитку кооперації», – переконаний президент Союзу української сільськогосподарської обслуговуючої кооперації.