Експорт азотних добрив перевищує імпорт

0

Із липня 2019 року по травень 2020 року нетто-експорт (перевищення експорту над імпортом) азотних добрив перевищив 70 млн дол. США. При цьому експорт досяг 247 млн дол. США, а імпорт становив 176 млн дол. США.

Про це повідомляє асоціація “Український клуб аграрного бізнесу”.

Найбільше зазначені тенденції проявились у квітні-травні 2020 року, коли імпорт знизився до 12 млн дол. США, а експорт становив майже 31 млн дол. США, що в 2,5 рази більше.

У структурі експорту азотних добрив також розширився асортимент. Зокрема, у 2020 році Україна експортувала аміачну селітру в обсягах понад 10 тис. тонн.

«Це важливий факт, оскільки імпорт аміачної селітри обмежувався антидемпінговими та іншими заходами починаючи з 2008 року під приводом неконкурентоспроможності вітчизняного виробника, який по цьому виду добрив на 100% представлений групою компаній Ostchem», -прокоментував генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Крім того, дані митної статистики доводять, що конкурентоспроможність вітчизняного виробника добрив є високою навіть на зовнішньому ринку, адже на експорт азотні добрива відправлялися за світовими цінами, які є нижчими порівняно до цін внутрішнього ринку. При середній вартості аміачної селітри в березні цього року на внутрішньому ринку України на рівні $224 за тонну, на експорт її відправляли по $188 за тонну.

«Тобто для українських аграріїв ціна з заводу йде з суттєвою націнкою, порівняно до ціни для експортних контрактів, що може свідчити про зловживання монопольним становищем» – зазначили в асоціації.