В Україні запроваджено комплексне просторове планування територій громад

0

Верховна Рада України ухвалила Проєкт Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Законопроєктом пропонується врегулювання питань щодо встановлення комплексного просторового планування територій громад, що скасовує необхідність розроблення декількох, споріднених за змістом, видів містобудівної документації та документації із землеустрою. Також законопроєкт унормовує питання, пов’язані із затвердженням цієї документації та формуванням електронної картографічної основи для планування території.

“Законопроєкт надає органам місцевого самоврядування можливість здійснювати просторове планування території громади, як у межах, так і за межами населених пунктів. Комплексний план просторового розвитку території громади є одночасно містобудівною документацією і документацією із землеустрою на місцевому рівні, розробляється в електронному документі та є загальнодоступним”, – зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

У Мінекономіки зазначають, що завдяки цьому законопроєкту буде забезпечений реальний зв’язок програм соціально-економічного розвитку із документацією із просторового планування, а також створення прозорого та неконфліктного механізму врахування громадських та приватних інтересів через прозорі громадські обговорення.

“Починаючи з 2015 року в Україні створені біля 840 міських, селищних та сільських об’єднаних територіальних громад, які не можуть повноцінно функціонувати, оскільки не мають управлінських повноважень щодо земель у межах їх території, що розташовані за межами населених пунктів. У комунальну власність за межами населених пунктів ОТГ отримали за розпорядженням Кабінету Міністрів України не більше 10-15 відсотків земель з тих, які мають перейти у власність таких громад”, – повідомили у відомстві.