Обсяги експорту цукру з України зменшилися в понад два рази

0

У квітні українські виробники експортували 9,1 тис. тонн цукру, що більш ніж вдвічі менше в порівнянні з показником попереднього місяця – 19,6 тис. тонн.

Про це пише UkraineFood.org.

«У кінці березня ми спостерігали певне пожвавлення на Лондонській біржі. У результаті, попит на український цукор дещо зріс і виробники змогли поставити на зовнішні ринки майже 20 тис. тонн цукру в ті країни, куди ми експортували рік-два тому: Лівія (7 тис. тонн), Туреччина (4,8 тис. тонн), Палестина (3,7 тис. тонн). Уже у квітні світова кон’юнктура, епідемія COVID-19 і зміна курсу валют створила несприятливі умови для українських виробників, тому за квітень ми знову повернулись до звичних об’ємів за місяць – 9,1 тис. тонн», – зазначив аналітик НАЦУ «Укрцукор» Назар Михайловин.

Основними імпотерами українського цукру у квітні 2020 року стали Туреччина – 5,7 тис. тонн, Лівія – 0,8 тис. тонн і Молдова та Румунія – по 0,6 тис. тонн.

За вісім місяців поточного МР українські виробники експортували 76,4 тис. тонн цукру, що майже в 4 рази менше, ніж за аналогічний період минулого року.

«Це досить прогнозований показник, оскільки більшість «наших» ринків зайняв російський цукор. Внутрішнє перевиробництво і зручна логістика до країн Середньої Азії роблять його більш вигідним. Відтак, наприклад, Узбекистан зняв мито на доставку цукру, але ціна українського виробника вища ніж російського саме через витрати на транспортування. Тому, враховуючи всі ці фактори, ми очікуємо 120 тис. тонн експортованого цукру за результатами 2019/2020 МР, хоча на початок року експортний потенціал оцінювався в понад 300 тис. тонн», – підсумував Назар Михайловин.