Цьогорічний урожай ранньої суниці буде найгіршим за останні 5 років

0

У 2020 році українські виробники зберуть один з найгірших за останні 5 років врожай ранньої суниці.

Таке припущення зробили аналітики ОРСП “Шувар”.

Проаналізувавши динаміку пропозиції та цін на цю ягоду у першій половині сезону, вони стверджують, що вартість ягоди є значно вищою, ніж у попередні роки. Це пояснюють гіршими погодними умовами, адже через холодну погоду та брак сонця ягода дуже погано визріває в господарствах Півдня та на Закарпатті. Крім того, сезон української полуниці-2020 розпочався на тиждень пізніше, ніж рік тому — у перших числах травня.

“Урожай ранньої суниці є одним з найгірших за останні 5 років, ми це бачимо по динаміці пропозиції та цін на майданчику нашого гуртового ринку. У попередні, навіть не дуже врожайні роки, суниця починала дешевшати з перших днів продажу, а в цьому році ,через обмежену пропозицію, перші два тижні сезону ціни знижувались досить повільно, негативна динаміка посилилась лише після 15 травня”, – розповіла керівниця департаменту “Аналітика” ОРСП “Шувар” Тетяна Гетьман.

Станом на 18 травня 20120 року на майданчику гуртового ринку “Шувар” у Львові суниця гуртом пропонується по 65-75 грн/кг. За останні три доби ціни впали у середньому на третину, але вони все одно залишаються рекордно високими за останні 5 років. Від початку сезону на майданчику ОРСП “Шувар” було продано понад 200 тонн суниці — найменший обсяг за останні 5 років.

“Від середини травня пропозиція почала досить швидко збільшуватись і скоріше за все найближчими днями ми побачимо більш інтенсивне зниження ціни. Втім уже зрозуміло, що особливістю цього сезону буде рекордно висока ціна на ранню ягоду. На жаль, не всі виробники зможуть на цьому заробити, деякі господарства втратили значну частину врожаю через заморозки у першій половині травня, “- додала пані Тетяна.

Тим не менш, попри високу вартість, українська суниця доволі швидко витіснила з ринку імпортну ягоду від виробників Греції та Іспанії.