Зв’язок між ринком землі та виробництвом молока

0

Індекс умовної прибутковості молока (УМІ) в Україні в минулому році виріс на 27% в порівнянні з 2018 роком і сягнув рівня 2013 року.

Про це на своїй сторінці у соцмережі Facebook  повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак, пише UkraineFood.org.

“Однак, радіти особливо немає чому з точки зору держави, бо Україна, фактично, перестає бути значущим експортером молочної продукції. Більш того, є загроза того, що імпорт буде перевищувати експорт вже в 2020 році, особливо якщо курсові тенденції будуть збережені”, – зазначив експерт.

Відповідно до його слів, розмови про ринок землі призвели до замороження інвестиційних планів більшості виробників молока на невизначений час у 2019 році.Крім того, холдинги та неефективні власники корів, аби зібрати кошти на викуп земельних ресурсів, почали масово позбуватися тварин.

“Інша причина – падіння прибутковості виробництва зернових. Адже раніше за рахунок прибутковості зерна фінансувалась нефективність тваринництва багатьох підприємств, а корів тримали лише щоб люди, що здають в оренду паї, були до них лояльними. З запуском ринку землі про це вже можна буде особливо не турбуватися, тому, фактично, процес вирізання пішов”, – пояснив фахівець.

Також пан Андрій зазначив, що в цій тенденції є й позитив, адже з такої кризи галузь вийде оновленою – залишаться лише ті, хто дійсно інвестував у розвиток сучасного виробництва якісного молока.

“Зросте якість молока та молокопродуктів. Аналогічно з переробниками – на ринку будуть лишатися найефективніші. Якщо ще й інвестклімат поліпшиться, то взагалі можна очікувати, що, на фоні зниження прибутковості рослинництва, в тваринництво почнуть надходити нові, досить якісні кошти. Але це «якщо» дуже рідко у нас вистрілює, на жаль”, – підсумував економіст ФАО.