Вартість пшениці в портах України перевищила 9000 грн/т

0

На поточному тижні в портах України (майданчик СРТ-порт) зростання цін на пшеницю продовжується активнішими темпами.

Про це пише АПК-Інформ.

«Даний тренд обумовлений, з одного боку, стрімким подорожчанням зернової на базисі FOB відповідно до динаміки на світовому ринку в цілому і російському зокрема на тлі зниження експертами USDA прогнозу світового виробництва (перш за все за рахунок Китаю) і кінцевих запасів пшениці в 2020/21 МР – до 772,6 і 313,2 млн тонн (що, як і раніше, перевищує показники попереднього сезону), а також з огляду на наміри уряду РФ, крім квот, підняти експортне мито на пшеницю і не обнуляти його з нового сезону. З іншого боку, зростанню цін сприяють стримування продажів аграріями та висока конкуренція на внутрішньому ринку між трейдерами та переробниками», – прокоментувала ситуацію керівниця відділу локальних ринків інформаційного агенства «АПК-Інформ» Анна Танська.

За підсумками минулого тижня закупівельні ціни на пшеницю в глибоководних портах України зросли в середньому на 100-300 грн/т, а з початку поточного тижня вони зросли ще на 500-700 грн/т. Станом на 15 січня ціни в основному складали 8850-9300 і 8750-9150 грн/т СРТ-порт відповідно на зернову 2 класу і фураж, тим самим подолавши рівень 9000 грн/т і в черговий раз оновивши історичний максимум. Мінімальні ціни попиту озвучують одиниці.

«Незважаючи на те, що в даний час українська пшениця досить конкурента на світовому ринку, складності з формуванням партій необхідних обсягів не дозволяють трейдерам активно укладати угоди на постачання великих партій, особливо на далекі періоди. До того ж, на тлі такого різкого подорожчання зерна збільшився спред між цінами попиту та пропозиції, а імпортери нерідко виявляють більш високий інтерес до закупівель зернової середніми і невеликими судновими партіями», – уточнила експертка.