Зупинка експорту біоетанолу може мати погані наслідки для розвитку галузі

0

Зупинка експорту біоетанолу з України, пов’язана з карантинними заходами, може зашкодити розвитку галузі.

Про це було повідомили під час наради у МЕРТ під головуванням заступника міністра розвитку економіки та сільського господарства Тараса Висоцького, пише agronews.ua.

Відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» державне підприємство “Укрспирт” до 30 квітня 2020 року виробляє дезінфікуючий засіб (сировину для антисептиків).

Протягом квітня 2020 року “Укрспирт” поставив більше, ніж 2,8 млн тисяч кілограм сировини для виробництва антисептиків українським виробникам.

Заборона експорту цієї сировини за кордон фактично зупинила й експорт біоетанолу, хоча в постанові, якою регламентується експорт спиртів під час карантину, біоетанол виключений із переліку товарів, вивезення яких заборонено.

Наразі технічне виконання постанови нормує квоту на експорт біоетанолу, як “нульову”. У Асоціації виробників біоетанолу зазначають, що митниця просто не випускає партії біоетанолу за кордон.

Із 10 заводів, які випускають біоетанол в Україні, 3 вже пройшли сертифікацію в ЄС та мають контракти на постачання. Але так як українська митниця заблокувала 8 цистерн, танкери стоять на Балтиці й не можуть вивезти товар.