Видачу витягу про НГО земельних ділянок с.-г. призначення за межами населених пунктів автоматизовано

0

Держгеокадастр із 25 липня запровадив функціонал, який дозволяє автоматично формувати у Державному земельному кадастрі витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.

Про це повідомляють у Мінагрополітики.

«Запровадження зазначеного функціоналу дозволяє отримати витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення в електронному вигляді одразу після подання відповідної заяви без участі працівників територіальних органів Держгеокадастру. Усе, що для цього знадобиться – подати відповідну заяву через електронні сервіси Держгеокадастру» – йдеться в повідомленні.

Також змінено форму витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що передбачає підтвердження дійсності такого витягу шляхом нанесення відповідного QR-коду.

«Нововведення фактично усуває участь державного кадастрового реєстратора у формуванні витягу з НГО там, де уся необхідна для цього інформація вже наявна. У такий спосіб, людський фактор, який до сьогодні був вирішальним – прибирається. До того ж відбувається значна економія часу, що цілком логічно», – зауважує заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Відповідно до статистики, яку надав Держгеокадастр, за період роботи зазначеного функціоналу програмним забезпеченням автоматично сформовано та видано понад 1200 витягів із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Як отримати послугу?

  1. Подати відповідну заяву тут.
  2. Після авторизації в електронних сервісах необхідно перейти в розділ «Відомості ДЗК» й обрати пункт «Замовити».
  3. Далі слід обрати тип заяви «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (с/г призначення за межами населених пунктів)» та заповнити всі обов’язкові поля форми заяви.
  4. Потім перейти в підрозділ «Історія» розділу «Відомості ДЗК», в якому буде зазначено заяву та статус її опрацювання.
  5. Витяг можна завантажити в електронній формі після того, як у статусі розгляді заяви буде вказано «Готово». Дійсність витягу буде підтверджена спеціальним QR-кодом.

Заяви на отримання витягів, подані до запровадження вищевказаного функціоналу, працівники територіальних органів Держгеокадастру розглянуть у звичайному порядку.