Виробники і переробники свинини сядуть за стіл перемовин

0

Історично склалося так, що виробники свинини і її переробники — по різні боки «барикад». Закономірно, що одні хочуть продати продукцію дорожче, інші — купити дешевше. Проте, для стабільної роботи ринку треба шукати консенсусу.

Саме така можливість з’явиться в учасників ІХ Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство», який відбудеться 6 червня у ВЦ «АККО Інтернешнл». У рамках події запланований круглий стіл «Цінові гойдалки на ринку живця: хто кого?» під час якого свинарі й представники переробки сядуть за стіл перемовин і зможуть з’ясувати всі проблемні питання.

Думками про потрібність і важливість діалогу поділився один з ініціаторів зустрічі «віч-на-віч» — Дмитро Рожко, директор ТОВ «Прилуки-ГарантБуд».

«Стабільність ринку на руку всім — і переробникам, і виробникам. Чому її немає — одне з головних питань на сьогоднішній день.  Наше господарство бачить ситуацію з обох сторін: маємо і свинокомплекс, і переробні потужності. Сісти за стіл перемовин була більше ідея переробки, «крик душі», можна сказати. Оскільки нормально працювати, коли вартість живця коливається у межах +2/-2, а інколи і -5 грн/кг щотижня — дуже складно. Ми не розуміємо у чому тут «плюс», адже ціна на прилавках магазинів майже не змінна! З іншого боку, від свинарів-колег чуємо, що м’ясопереробники диктують свої умови, знижуючи ціни. Не думаю, що «стрибки» у закупівлі сировини на гривню-дві дешевше приносять таким підприємцям довготривалий зиск чи якусь особливу вигоду. Тому, хотілося б почути аргументи обох сторін, щоб зрозуміти чому так відбувається, чому ті, хто називають себе партнерами не можуть ніяк налагодити стабільну співпрацю.  Для чого «воювати» зі своїми ж? Краще разом працювати і мати стабільні, зрозумілі і прогнозовані умови роботи. Сподіваюся ці перемовини допоможуть знайти відповіді на такі наболілі питання», – вказав пан Дмитро.

Прес-служба АСУ

2