Литовці розказали про політичний досвід аграрної партії

0

Україна впевнено крокує на шляху до євроінтеграції і події останніх днів це лише підтверджують. Зараз як ніколи важливо заручитися підтримкою партнерів, країн-членів Євросоюзу та перейняти в них максимум досвіду. Саме питанням співпраці та обміну досвідом була присвячена прес-конференція, що відбулася 7 квітня за участю Голови Аграрної партії України Віталія Скоцика та Повноважного Міністра Посольства Литовської Республіки в Україні Гвідаса Кєрушаускаса. «Як відомо в Литві також існує аграрна партія,  наші колеги, «Литовський союз селян і зелених», – повідомив пан Скоцик. Партія сформувала коаліцію з соціал-демократами в литовському Сеймі. Тому для нас дуже важливий досвід наших колег по підготовці програми партії та роботі в регіонах. Є величезна кількість напрямків, в яких Литва може виступити орієнтиром для України».

В першу чергу важливою є практика литовців у проведенні земельної реформи  та обмін досвідом в питаннях енергетичної безпеки, адже Литва інтенсивно переходить на енергетичне самозабезпечення. Це питання зараз доволі гостро стоїть і в Україні. Також великий інтерес для нашої країни представляють тамтешні реформи в області охорони здоров’я, бюджетна політика, організація та активізація профспілок і кооперацій.  Віталій Скоцик впевнений, що доволі швидко та ефективно можна вирішити проблему теплозабезпечення населених пунктів за рахунок використання  біогазу, запозичивши досвід наших друзів литовців. «Важливо відмітити те, що Литва була першою країною, яка підтримала Україну під час окупації Криму та воєнного конфлікту на Сході і зараз продовжує надавати Україні дружню допомогу, – підкреслив Голова Аграрної партії України. В березні цього року Сейм був прийняв новий план підтримки євроінтеграції України». 
«Ми всіляко підтримуємо Україну і хочемо покращувати відносини у всіх можливих сферах співпраці, – наголосив в свою чергу пан Міністр. За словами спікерів в майбутньому плануються також розробки програм по обміну студентами та спеціалістами з різних сфер діяльності, що лише зміцнить наші відносини з Литвою.

Альона Нінуа, Agroexpert