Вертикальні ферми в Україні – міф чи реальність?

0

Розробники інновацій спільно з науковцями дослідять сферу indoor-фармінгу, тобто вертикальних ферм.

Про це пише agronews.ua, посилаючись на agroreview.com.

Дослідити сферу indoor-фармінгу планує конструкторське бюро IDA на чолі з Алексом Приходьком разом з Національним університетом біоресурсів і природокористування України.

Indoor-фармінг (дослівно — внутрішнє господарство) — це узагальнена назва високоавтоматизованого комплексу вертикальних ферм. Такі теплиці забезпечують оптимізований підхід до використання території, багатоярусне розміщення насаджень, автономність та можливість вирощувати продукти без ґрунту.

Світ робить ставки на вертикальні ферми, адже вони можуть вирішити проблему нестачі територій для ведення сільського господарства. За допомогою іndoor-фармінгу можна отримувати високі врожаї завдяки тому, що процеси контролю є повністю керованими: регулюється час подливу рослин, температура в теплиці, інтенсивність освітлення.

На даний час в Україні indoor-фармінг не розвинений, але вже з’являються інноваційні стартапи, які не лише замаються вирощуванням рослин, а й виробляють комплектуючі для вертикальних теплиць.

Одним з таких є Smart Oasis Farm, яку створила команда українських розробників. Тепер Алекс Приходько сподівається вдосконалити власну розробку в співпраці з науковцями. Для наукових досліджень Національний університет біоресурсів отримає контейнер для вирощування салатів. Розробники Smart Oasis Farm планують презентувати свій стартап на Gufood-2020 (Дубай, ОАЕ) та готуються до Всесвітньої виставки EXPO-2020 (Дубай, ОАЕ), де представлятимуть Україну.