В Україні зростає мікрокредитування

0

В Україні стало зростають ключові показники розвитку мікрофінансових організацій (МФО).

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на фінансову компанію Dinero.

За даними аналітиків ФК Dinero, кількість заявок на мікрокредитування в цьому році зросла на 27,9% порівняно з аналогічним минулорічним періодом.

«В останні роки спостерігається стале зростання ключових показників розвитку ринку МФО та підвищення рівня довіри населення до послуги мікрокредитування. Ми спостерігаємо це як за динамікою ринку в цілому, так і з показників нашої компанії зокрема, – зазначає СЕО ФК Dinero Ілля Веселий. – Одним з основних факторів, який сприяє росту ринку, є значне підвищення споживчих настроїв серед населення».

Як повідомляють експерти компанії, споживчі настрої українців повернулися до показників 2004-2008 років. «За останніми дослідженнями індекс споживчих настроїв (ІСН) у серпні 2019 року склав 95,6 пунктів, що перевищило на 7,6 пунктів показник липня. Тобто, люди більш впевнено дивляться у завтрашній день. Це, відповідно, спонукає їх більше споживати і витрачати на це додаткові кошти. І саме мікрокредити найбільш ефективно підживлюють таку потребу”, – пояснює Станіслав Андрєєв, директор з маркетингу ФК Dinero.

Експерт вважає, що тенденція нарощування обсягів мікрокредитування повинна зберегтися, якщо події в країні розвиватимуться сприятливо.

За даними Нацкомфінпослуг, приріст обсягу наданих фінансових послуг фінансовими компаніями у 1 півріччя 2019 року склав 42,8% порівняно з аналогічним періодом 2018року.

Приріст темпів надання коштів у позику, і на умовах фінансового кредиту також, сягнув 61%. Фізичні особи, малий та середній бізнес стали сновними споживачами фінансових послуг.

55,4% від загальної суми укладених договорів з надання позик припадає на кредити, надані фізичним особам. 84,3% від кількості укладених договорів припадала на договори, термін дії яких не перевищував 30 днів. Середній розмір боргу, який брали фізичні особи, дорівнював 3276 грн.

За матеріалами Укрінформ