Удосконалено законодавство щодо набуття прав на земельну ділянку з розміщеній на ній нерухомістю

0

На засіданні Верховної Ради України у другому читанні було прийнято законопроект щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об’єкта нерухомості. За відповідне рішення проголосувало 297 народних депутатів.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Зазначається, що метою документу є усунення прогалин та вдосконалення окремих норм земельного законодавства, які регулюють перехід прав користування земельною ділянкою.

«Підтримка цього законопроекту надає сільгоспвиробникам гарантоване право на користування земельною ділянкою при купівлі чи оренді нерухомості, яка на цій ділянці знаходиться. Така правова визначеність є важливою з точки зору планування інвестицій та провадження господарської діяльності», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Реалізація даного законопроекту сприятиме правовій визначеності, оскільки надасть змогу встановити процедуру переходу права користування земельною ділянкою в разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розміщені на ній.

Також законопроєкт захищає права власників та орендарів земельних ділянок, встановлює відповідальність за невиконання вимог щодо прав користування земельними ділянками та зменшує витрати, пов’язані з переоформленням або припиненням орендних правовідносин у сфері землекористування.