В Україні зросли ціни на білокачанну капусту

0

На цьому тижні в Україні намітилася тенденція до підвищення цін на білокачанну капусту. 

Про це пише EastFruit.

Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту EastFruit, до середини січня багато виробників розпродали більшу частину запасів.  До того ж, на ринку вже майже не залишилося капусти низької якості.

“З огляду на стрімке зниження запасів капусти в господарствах, фермери почали стримувати продаж якісної продукції, що й призвело до зростання цін на цьому тижні.  Підтверджують цю інформацію й оптові компанії, які відзначають загальне скорочення пропозицій капусти на ринку” – йдеться в повідомленні.

Станом на 20 січня відпускні ціни на білокачанну капусту в фермерських господарствах піднялися до 1,50-3,50 грн/кг ($ 0,05-0,12/кг), що в середньому на 20% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Водночас аналітики EastFruit відзначають, що на сьогоднішній день дана продукція на українському ринку в середньому на 25% дешевша, ніж в аналогічний минулорічний період.  При цьому, більшість ключових гравців ринку не виключають, що зростання цін на дану продукцію носить тимчасовий характер.  На їхню думку, чергове подорожчання даної продукції може мотивувати українських фермерів почати розпродаж білокачанної капусти зі сховищ.