В Україні сповільнилася споживча інфляція

0

Споживча інфляція у березні 2020 року уповільнилася до 2,3% порівняно  з 2,4% у лютому (у річному розрахунку). 

Про це повідомляє прес-служба МЕРТ.

Уповільненню інфляції сприяло  збереження впливу від ревальваційної динаміки гривні упродовж 2019 року, достатня пропозиція на продовольчому сегменті споживчого ринку та здешевлення енергоносіїв на світовому ринку.

Цьогорічна березнева інфляція % (у розрахунку до попереднього місяця) є найнижчою за останні 6 років – на рівні 0,8, зазначають у Мінекономіки.

“Зростання споживчих цін у березні відбулося виключно під впливом сезонності. Типовим для цього місяця є зростання цін на одяг і взуття та подорожчання плодоовочевої продукції. Вплив ажіотажних настроїв через оголошення пандемії COVID-19 не мав вирішального значення” – йдеться в повідомленні.

Прискорене зростання цін у березні спостерігалося лише за декількома позиціями: на фармацевтичну продукцію та окремі продовольчі товари, зокрема, крупи, макаронні вироби, лимони тощо.

За підсумком березня темпи зниженняцін у промисловості в річному розрахунку сповільнилися до 4,2% (з 6,8% у лютому 2020 року), у розрахунку до попереднього місяця ціни зросли на 1,8%. Відповідно до даних, найбільший вплив на загальну цінову динаміку мало збільшення на 5,9% вартості постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря.

“Враховуючи економічну ситуацію, що склалася у світі через пандемію COVID-19, запровадження картину та ведення обмежень (зокрема, логістичних), очікується певне скорочення попиту, що на фоні відсутності дефіциту товарів на споживчому ринку фактично унеможливлює істотне прискорення інфляції” – підсумували в МЕРТ.