В Україні розблоковано ввезення інноваційних пестицидів і агрохімікатів

0

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект «Про внесення змін до ст. 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України».

Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВРУ.

Даним законом удосконалено окремі положення щодо регулювання ввезення та застосування в Україні незареєстрованих пестицидів, використання залишків пестицидів та агрохімікатів з вичерпаним терміном реєстрації, надано можливість застосування, зберігання, торгівлі та перевезення залишків препаратів протягом двох років після закінчення строку їх реєстрації.

“Законом розблоковано ввезення в Україну зразків інноваційних засобів захисту рослин для наукових досліджень і державних випробувань”, – наголошується в повідомленні.

Також документом передбачено вилучення із закону “Про пестициди і агрохімікати” норми, згідно з якою обов’язковою умовою ввезення і застосування в Україні дослідницьких партій пестицидів, що використовуються для державних випробувань і наукових досліджень, є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються.