У 2020 році Україні вдалося зберегти позиції провідного світового експортера продовольства

0

Незважаючи на значні обмеження міжнародної торгівлі, що були пов’язані з розповсюдженням пандемії коронавіруса COVID-19, Україна до 2020 року змогла не лише утримати досягнуті високі позиції в глобальних рейтингах експортерів окремих видів сільгосппродукції, але й стала лідером за обсягами експорту шроту та макухи, проса, ячменю, насіння ріпаку й іншого.

Про це заявив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Богдан Духницький.

Коментуючи дані Державної митної служби та оперативну інформацію Міжнародного торгового центру (ITC), він зазначив, що у 2020 році Україна вже звично посіла перше місце у світі за обсягами експорту соняшникової олії, відвантаживши на зовнішні ринки 6,86 млн тонн даного продукту.

«Збільшивши продажі шроту та макухи (переважно соняшникової) з 4,957 млн тонн у 2019 р. до 5,522 млн тонн (+11%) у 2020 р., Україна стала світовим лідером серед експортерів даних продуктів», – додав експерт.

Україна також очолила світовий рейтинг експортерів проса, наростивши продажі зернової минулого року більш ніж у 2 рази – до 116 тис. тонн.

Попри зниження у 2020 році експорту насіння ріпаку до 2,382 млн тонн (-25%), минулого року Україна залишилася у відповідному рейтингу на другому місці. Крім того, країна знаходиться в десятці світових лідерів в експорті кукурудзи, сушеного гороху, пшениці, казеїну, сушених яєчних продуктів, соєвих бобів, кукурудзяного крохмалю, соєвої олії, м’яса птиці, ріпакової олії з низьким вмістом ерукової кислоти, кукурудзяної олії та ряду інших продуктів.

«Якщо у 2021 році не відбудеться раптових обмежень і заборон у світовій торгівлі, Україна має дуже добру можливість закріпитися та посилити власні позиції на цільових зарубіжних ринках збуту», – спрогнозував Богдан Духницький.