В Україні почнуть регулювати торгівлю харчовими продуктами

0

Уряд України розробляє законопроєкт, яким пропонується врегулювати торговельну діяльність харчовими продуктами.

Про це пише agroportal.ua.

Зазначається, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства працює над концепцією щодо врегулювання внутрішньої торгівлі харчовою продукцією. Уже зареєстровано законопроєкт, яким пропонується врегулювати торговельну діяльність харчовими продуктами шляхом закріплення в законодавстві максимального терміну оплати за поставлені товари, закріплення максимального рівня бонусів, а також заборони мережам нав’язувати додаткові послуги постачальникам.

Експерти Комітету палати з питань харчової промисловості, роздрібної торгівлі та електронної комерції пропонують надати бізнесу можливість саморегулювання у спірних питаннях на період 3-5 років. У разі неефективності саморегулювання визначити контролюючим органом Антимонопольний комітет України.

«Це питання актуальне, перш за все, для малих виробників, які мають слабкі позиції в структурі роздрібної мережі, саме від них ми отримаємо постійні звернення. У контексті оплати за поставлену продукцію вони змушені працювати за тими умовами, які їм пропонують торгові мережі. Важливий аспект концепції Мінекономіки — запровадження зваженого принципу оплати постачальникам, щоб зробити продукт доступнішим для споживача, збільшити об’єми виробництва й реалізації продукції. Це, у свою чергу, сприятиме розвитку малого і середнього виробника», — прокоментував заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.