Уся деревина повинна перебувати на електронному обліку

0

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні, перебуває на електронному обліку. Інші 5% становлять поодинокі комунальні та приватні підприємства, які знаходяться в процесі навчання й підключення до системи електронного обліку.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

Він повідомив, що до електронного обліку деревини підключено 526 постійних лісокористувачів. Із них 341 — державні підприємства, організації та установи, 144 — комунальні підприємства та 41 лісокористувач, що належить до інших організаційно–правових форм господарювання.

Пан Андрій зазначив, що країна має чіткі дані про кількість та місце заготовленої деревини та про те, хто її заготовляє, і це вперше за роки незалежності. Адже до цього часу лише лісгоспи у сфері відання Держлісагентства працювали в системі електронного обліку.

Завдяки електронному обліку деревини ринок заготівлі деревини систематизовано та узагальнено — буде створено баланс деревини по країні, пояснив Заблоцький. Це дозволить бізнесу планувати свою діяльність, на ринку залишаються лише легальні гравці, а тіньова заготівля стане фактично неможливою. Таким чином суспільство має змогу контролювати та відслідковувати заготівлю деревини, а в державі з’являється  легальний ринок та збільшуються надходження до бюджету.

«Ми системно змінюємо підходи до роботи в лісовій галузі. Доступ до єдиної державної системи електронного обліку деревини надано Міністерству внутрішніх справ України, Національній поліції України, Державній фіскальній службі України, Службі безпеки України та іншим державним органам, щоб вони мали можливість перевіряти законність перевезення деревини», — написав голова Держлісагенства.

Перевірити законність заготівлі деревини можна через систему «Ліс у смартфоні», а легальність її перевезення – за номером бирки, ТТН та транспортного засобу.

«Починаючи з квітня, реалізація деревини без електронного обліку буде вважатися протиправною та стане предметом додаткових перевірок з боку правоохоронних органів», — попередив Андрій Заблоцький.

Відповідно до його слів, Держлісагентство готує зміни до законодавства щодо встановлення кримінальної відповідальності за торгівлю нелегально заготовленою деревиною та недостовірність інформації, що вноситься до системи ЕОД.

«Також планується унормувати питання стовідсоткової сертифікації продукції з деревини, щоб не було законодавчих прогалин, коли окрема продукція з деревини експортується з України без сертифікатів походження. І часто виникають питання як з боку торговельних партнерів, так і від суспільства, що така продукція виготовляється із деревини сумнівного походження», — повідомив пан Андрій.