Зерно буде дешевшати

0

Через обвал цін на нафту в Україні будуть знижуватися ціни на зерно.

Про це в коментарі для AgroPortal.ua повідомив керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій.

Відповідно до його слів, темпи падіння цін на зерно будуть повільнішими, ніж на нафту – загалом близько 10%.

«Виробники — ключові гравці ринку — фактично одночасно оголошують війну один одному. Вони збільшують обсяги постачання й обвалюють ціни. Як правило, коли ціни падають, зростає попит на товар, як показує економічна теорія», — сказав пан Олександр.

Але в даному випадку цього не відбувається, переконаний він. Причиною є ситуація з коронавірусом: адже люди не подорожують, і транспортні компанії, відповідно, не потребують багато нафтопродуктів.

«Думаю, що ціни на нафту будуть падати й надалі. Однак аграрії не відчують полегшення від цього. Вони вже закупилися для посівної», — зазначив експерт.

Крім цього, він спрогнозував ситуацію з гривнею в даних умовах:

«Для гривні цей тиждень буде найважчим. Нині спостерігається паніка на світових ринках. Інвестори продають найбільш ризиковані активи, що пов’язані з країнами з низьким рейтингом. Україна зі своїм рейтингом «Б» належить до цієї групи».

За словами Паращія, це може створити суттєвий тиск на гривню. Якщо Національний банк буде робити валютні інтервенції, то суттєвих змін на ринку не станеться. Якщо НБУ її підтримає, девальвація буде несильною.

«Загалом ситуація з цінами на нафту для торговельного балансу України, швидше за все, буде позитивною. Ціни на нафту падатимуть швидше, ніж на ті товари, які Україна традиційно експортує. І торговельний баланс у нас буде покращуватися. З точки зору торгівлі: на гривню тиску не буде. Він очікується з боку фінансових ринків», — підсумував експерт.