Усі документи із землеустрою в Україні почали узгоджуватися за принципом екстериторіальності

0

Із 1 травня усі види документації із землеустрою погоджуватимуться територіальними органами Держгеокадастру за принципом екстериторіальності.

Про це йдеться в повідомленні Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Зазначається, що завдяки такому принципу буде знижено прояви корупційних ризиків та забезпечено прозорість дій під час погодження такої документації.

“Суть реформи полягає в тому, що на відміну від погодження за місцем розташування земельної ділянки, принцип екстериторіальності за визначенням дозволяє дотриматися об’єктивності та неупередженості під час розгляду документації, вчасності її опрацювання, усунення контактів між розробниками та експертами” – пояснюють у відомстві.

Аби зменшити часові затрати розробників та забезпечити комфортні умови надання адміністративних послуг, документація на погодження подаватиметься лише в електронній формі та через особистий кабінет. А висновок про розгляд документації із землеустрою надсилатиметься розробнику на електронну пошту, скріплюватиметься лише ЕЦП та міститиме QR-код. У Держслужбі стверджують, що таким чином зникає необхідність додаткових печаток, штампів, звернень до територіальних органів, разом з цим зникає й точка перетину замовника та чиновника.

«Ми свідомо усуваємо зв’язок, навіть територіальний, між замовником послуги та чиновником, щоб у останніх не було спокуси “більш лояльно” ставитися до окремих проектів, або “завертати” проекти під надуманими причинами, вимагаючи винагороду», – прокоментував Голова Держгеокадастру Денис Башлик.

Він додав, що впродовж чотирьох років, які функціонує екстериторіальний принцип погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, він зарекомендував себе як потужний антикорупційний запобіжник. Тому його розширення на інші види землевпорядної документації було логічним.