Посіви озимих потерпають від льодової кірки та гризунів
Перепади денних і нічних температур зумовили утворення «блюдець» на озимих посівах, особливо на низинах Полісся. Подекуди в Запорізькій, Тернопільській, Черкаській та інших областях відмічено утворення льодяної кірки. Надалі ці явища можуть негативно вплинути на розвиток озимих культур та сприяти розмноженню мишоподібних гризунів. Наразі озимі культури перебувають у стані зимового спокою.
На переважній території країни чисельність мишоподібних гризунів стабільно нижча економічного порогу шкідливості, що зумовлено слабкою інтенсивністю міграції та практично повним припиненням розмноження, яке в гризунів відбувається за середньодобової температури вище 5°С. Лише деінде в південних областях виявили підвищену кількість гризунів.
Зокрема, на 19–60% обстежених площах озимих зернових та 10–48% ріпаку нараховано 0,5–4 (макс. 7) житлових колоній на гектар у господарствах Запорізької області. Багаторічні трави, сади, поля з-під просапних культур заселені на 45–100%, де обліковують 1–3 (макс. 6) житлових колоній на гектар у господарствах Івано-Франківської та Херсонської областей. За попередніми даними, внаслідок затоплення зменшилась чисельність жилих нір у колоніях на 30% у Донецькій, Житомирській, Черкаській та інші областях, подекуди у місцях зниженого рельєфу до 100%.
Держпродспоживслужба
МСБ: нарощувати експортний потенціал варто
15 грудня відбулася прес-конференція «Еспорт МСБ (Ред. – малий та середній бізнес) – бар’єри та можливості, позиція експертів». Захід разом зі своїми партнерами проводила компанія KSG Agro – піонер із експорту вітчизняної свинини. За 9 місяців цього року компанія експортувала в Грузію живих свиней на суму $ 522 тис. тобто 26% від загального обсягу експорту України цієї продукції за вказаний період.
Наводячи такий приклад, експерти зазначили важливість розвитку експортного потенціалу малого та середнього бізнесу. Тому основним питанням заходу були шляхи реалізації українськими підприємствами МСБ експортного потенціалу. Найважливіші позиції від того, як знайти свій ринок збуту до організації закордонних поставок, маркетингу та навіть стосовно роботи з персоналом висвітлені в книзі «Експортувати просто», яку під час заходу представили її автори – ініціатори проекту: Фонд Сергія Касьянова «Майбутнє», «КМ партнери», «Бейкер Тіллі Україна ЕК», KSG Agro, Fialan, TCM Group.
Відтак останнім часом відбулося якісне зрушення у доступі українських виробників на експортні ринки – не тільки в ЄС, а в Канаді, навіть Китаю. Важливою також залишається поінформованість потенційний експортерів щодо використання інструментів розвитку експорту. Проте зазвичай, якщо і йдеться про експорт, то це здебільшого сировина. Однак поліпшити ситуацію можна завдяки зняттю державою певних бар’єрів на шляху експорту (приміром валютне регулювання та ліцензування).
Серед країн – потенційних імпортерів українських продуктів харчування – Китай найперспективніший, за словами директора з розвитку компанії Fialan Ірини Бараненко, оскільки внутрішнє місцеве виробництво не встигає за попитом, що постійно зростає. А популярність європейських товарів (до яких відносять й українські) серед населення дає змогу продавати товари з маржинального доходу 500%, – говорить експерт.
Принаймні українські підприємства отримали певний зиск від розширення ринку завдяки Угоді про Асоціацію з ЄС. Понад 42% опитаних компаній заявили, що виграли від цього, тож абсолютно незадоволених від розширення ринків було лише менше 2% опитаних компаній.
Проблеми з реєстрацією техніки можуть зірвати весняну посівну
14 грудня 2016 р. асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» за сприяння компанії Agro Generation провела круглий стіл із питань реєстрації сільськогосподарської техніки у 2017 р. У роботі заходу взяли участь генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Тарас Висоцький, заступник директора департаменту землеробства та технічної політики Міністерства аграрної політики Павло Гринько, генеральний директор «Української асоціації аграрних інженерів» Володимир Кульгавий, голова комітету з техніки та технологій асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Іван Паламар.
Важливість питання полягає в тому, що з 3 січня 2017 р. в Україні може повністю припинитись реєстрація сільськогосподарської техніки, що може спричинити ситуацію, коли через брак техніки аграрії не зможуть вчасно та якісно виконати весняні польові роботи. Після ліквідації Держсільгоспінспекції частину її функцій так і не було передано іншим органам, через що постійно відбуваються проблеми з державною реєстрацією сільськогосподарської техніки. До кінця 2016 р. Держсільгоспінспекція продовжує реєструвати техніку в тимчасовому режимі, проте з наступного року жодних коштів на її фінансування не передбачено, а функцію реєстрації техніки так і не було передано жодній організації.
Враховуючи велику потребу у сільськогосподарській техніці, ця ситуація матиме катастрофічні наслідки для вітчизняних аграріїв, оскільки це викличе гостру нестачу потужностей для проведення польових робіт. Унаслідок неспроможності вчасно обробити землю через зупинку технічного забезпечення АПК, оновлення парку техніки та неналежне впровадження технологій українські аграрії матимуть значні збитки.
Agroexpert
«АгроТехніка-2017» у Львові відсвяткує 10-ти річчя
Компанія «ЕКСПОЛЬВІВ» запрошує взяти участь у ювілейній X спеціалізованій виставці «АгроТехніка-2017», що є єдиною виставкою такої тематики у західному регіоні України і відбуватиметься у Львові 1–3 березня 2017 р., у приміщенні «Арена Львів», вул. Стрийська, 199.
Основною метою проведення весняної виставки є надання можливості місцевим сільгоспвиробникам, фермерам обрати та придбати техніку, запчастини та комплектуючі на початку посівної кампанії. Агровиставка у Львові допоможе керівникам сільгосппідприємств та фермерських господарств розібратись у різноманітті сільгосптехніки, наочно оцінити пропозиції, проаналізувати можливості, співвідношення якості й ціни.
Тематичними розділами виставки є сільгосптехніка, обладнання, комплектуючі, запчастини, сервіс; обладнання для тваринництва та переробки біомаси; засоби захисту рослин, добрива, насіння; сучасні технології та проекти у сільському господарстві.
Учасниками виставки будуть виробники та продавці сільгосптехніки, обладнання, запчастин, засобів захисту, добрива та насіння з різних областей України. А відвідувачами – фермери, керівники сільгосппідприємств, агрофірм, агромагазинів, дачники, городники західного регіону України.
У рамках виставки проведуть супутні заходи (конференції, семінари, круглі столи, презентації) за участю Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА та учасників виставки.
DuPont Pioneer Україна назвав переможців загальноукраїнського конкурсу врожайності «Піонер Максимум»
У 2016 р. компанія DuPont Pioneer Україна провела Загальноукраїнський конкурс урожайності задля моніторингу виробничих досягнень своїх клієнтів. 14 грудня міжнародний виробник насіння оголосив результати та нагородив переможців.
У першому конкурсі врожайності «Піонер Максимум» взяли участь 235 господарств у 9 агрокліматичних зонах України та у зоні, яка перебуває на зрошенні. Визначено 57 переможців із найкращими результатами врожайності гібридів ТМ Pioneer. У кожній зоні визначені 1, 2 і 3 місця в двох номінаціях: «Кращий урожай гібрида кукурудзи DuPont Pioneer» та «Кращий урожай гібрида соняшнику DuPont Pioneer».
Максимальний рекорд у національному масштабі в категорії «Кращий урожай гібрида кукурудзи DuPont Pioneer» показав гібрид P9175 із результатом 150,2 ц/га (залікова врожайність зерна за стандартної вологості 14%), вологість під час збирання була 19%. Цей найвищий результат отримало господарство ФГ «Гайок» (директор – Володимир Бевза, агроном – Андрій Теодорович). Поле, де зібрали рекордний урожай, розташоване в с. Пархомівка Володарського району Київської області і має розмір 167 га. Урожай збирали 15 вересня 2016 року.
Максимальний рекорд у національному масштабі в категорії «Кращий урожай гібрида соняшнику DuPont Pioneer» показав гібрид P64A89 із результатом 46,9 ц/га (залікова врожайність зерна за стандартної вологості 7%). Цього результату досягли у господарстві СФГ «Флоря А. В.» (директор – Андрій Флоря, агроном, який відповідав за поле-рекордсмен – Дмитро Вареник). Урожай зібрали 25 жовтня 2016 р. на полі площею 70 га (с. Велика Виска, Маловисківській р-н, Кіровоградської обл.).
14 грудня в урочистій церемонії переможці отримали свої нагороди: дипломи та подарунки вручили агрономам – спеціалістам господарств, які подавали заявки на участь у конкурсі; самі ж господарства-переможці отримали дипломи та насіння гібридів ТМ Pioneer.
Результати подібних конкурсів зміцнюють репутацію Pioneer як надійного виробника високоякісного насіння не лише в Україні, але й у цілому світі. Так, торік сільгоспвиробник Девід Хула зі штату Вірджинія, США, побив світовий рекорд по врожайності кукурудзи з гібридом Pioneer® P1197AM™, отримавши 33,4 т/га.
Відділ комунікацій DuPont Pioneer Україна
Держава надасть аграріям 5,5 млрд грн дотацій у 2017 році
Верховна Рада підтримала ініціативу Мінагрополітики про системну підтримку сільського господарства. Відтепер аграрії отримуватимуть дотації у розмірі 1% від виробленої ними продукції протягом 5 років. «Це справді історичне рішення, бо такої моделі в Україні досі не було. Уже в 2017 р. підтримка становитиме 5,5 млрд грн», – зазначив Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий.
За рішення про держпідтримку аграрної галузі у розмірі 1% від випуску продукції у сільському господарстві на 5 років проголосувало 244 народних депутати. Очільник Мінагрополітики привітав аграріїв та подякував усім за довіру та можливість змінювати країну на краще.
Прес-служба Мінагрополітики