Maschio Gaspardo – елітна техніка для вагомих результатів

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Румунія – Україна)

 

У квітні нинішнього року у Румунії компанія Maschio Gaspardo провела традиційний День поля. Цьогорічна подія видалася насиченою, змістовною і цікавою. Місцем проведення зустрічі було місто Кішинеу-Кріш (округ Арад, північний захід Румунії). Саме у цьому місті функціонує один із сучасних заводів Maschio Gaspardo, розташованих поза межами Італії.

Метою цього заходу була презентація переваг асортименту своєї продукції для європейських дилерів. Особливу увагу приділили агрегатам для підготовки ґрунту. Цією подією компанія також мала намір посилити та простимулювати дилерську мережу, що з нетерпінням чекає на нові виклики 2016 року.

На заводі у Кішинеу-Кріш зустрілися більше сотні дилерів із Італії, Румунії, України, Іспанії, Франції, Норвегії, Угорщини, Болгарії, Росії та країн Бенелюксу задля участі у польових демонстраціях, статичних презентаціях та дискусії щодо найкращих і найбільш продаваних моделей, вироблених компанією «Маскіо Ґаспардо».

Серед усіх показаних у роботі продуктів представили оновлені версії таких популярних моделей, як глибокорозпушувач Attila, культиватор Terremoto, дискові борони Ufo та Presto, оборотний плуг Mirco, комбінований культиватор Dracula.

На День поля запросили журналістів провідних аграрних видань із різних країн світу. Тож одним із гостей був і журнал Agroexpert.

Трохи історії

Історія Maschio Gaspardo веде свій відлік із 1964 р. Саме тоді брати Еджидіо та Джорджіо Маскіо розпочали виготовлення ґрунтових фрез у невеликому приміщенні власної ферми. Того ж року брати заснували підприємство Maschio. З часом їхнє виробництво збільшувалося, і вже у 1975 р. Maschio починає експортувати свою продукцію на ринки інших країн.

Завдяки вдалому менеджменту компанія Maschio у 1979 р. придбала підприємство у містечку Кадонеге, що тепер відоме як завод Terranova. Це великий механічний цех, а також дільниці зварювання та термообробки деталей.

У 1994 р. брати Маскіо придбали компанію Gaspardo Seminatrici, яка була заснована ще у 1834 р., і виготовляла аграрну техніку, добре знану за межами Італії. Тому прийняли рішення у назві компанії залишити цей бренд. Так з’явилася нинішня назва компанії – Maschio Gaspardo.

XXI ст. ознаменоване стрімким розвитком компанії. Саме у цей час створили нові потужності за межами Італії. Зокрема, у 2003 р. відкрили завод ґрунтообробних машин у Румунії, у 2004 – завод у Китаї, на якому виготовляють техніку для ринку Азії, а у 2011 р. введено в експлуатацію завод із виробництва фрез, дискових борін та сівалок у Індії. Для задоволення потреб північноамериканського ринку у 2013 р. компанія Maschio Gaspardo придбала новий завод у штаті Айова (США), де налагодила виробництво сівалок та розмістила новий логістичний центр для клієнтів усієї Північної Америки.

Цього ж року група Maschio Gaspardo придбала на території Італії два заводи із виробництва обприскувачів – Finotto (самохідних) та Unigreen (причіпних і навісних). А у 2014 р. ще дві компанії Feraboli (машини для заготівлі кормів) та Visini (причепи й цистерни сільськогосподарського призначення).

Виробничі потужності Maschio Gaspardo

1

Протягом 50-річної історії свого існування відбулося декілька етапів модернізації та розширення виробництва. Тепер, окрім грантових фрез, компанія виготовляє повний спектр сучасної ґрунтообробної та посівної техніки, обприскувачів, машин для догляду за посівами, внесення добрив, а також агрегатів для заготівлі кормів.

Наразі група Maschio Gaspardo складається із 12 виробничих підприємств, серед яких 8 розміщені в Італії, а 4 – за кордоном (у Румунії, Китаї, Індії та США).

До того ж Maschio Gaspardo має численні комерційні філії та дочірні компанії із продажу й обслуговування машин, які розташовані у Німеччині, Франції, Іспанії, Україні, Румунії, Польщі, Росії, Туреччині, Північній Америці, Китаї, Індії, Ірані та Грузії. Всього на підприємствах і у філіях групи Maschio Gaspardo працює більше 2000 співробітників.

За результатами 2015 р., на заводах Maschio Gaspardo виготовлено близько 60 тис. одиниць машин. А 80% від цієї кількості техніки реалізували за межами Італії. Тож ця цифра красномовно підтверджує велику зацікавленість продукцією Maschio Gaspardo у багатьох країнах світу.

Демонстрація новинок

Родзинкою заходу стала презентація техніки Maschio Gaspardo, що відбулася у два етапи. Спочатку всім гостям продемонстрували весь спектр машин, так би мовити, «у статиці». Показ нових та вже досить відомих моделей техніки відбувся на демонстраційних майданчиках заводу у Кішинеу-Кріш. Демонстрували цілу низку ґрунтообробних та посівних машин і знарядь, самохідні обприскувачі й рулонні прес-підбирачі. Почергово гостям презентували весь спектр оновлених машин, детально зупиняючись на ефективності нових технічних рішень та конструктивних удосконалень, яких вони зазнали. Особливості конструкції властиві лише машинам Maschio Gaspardo, що суттєво вирізняє їх із-поміж аналогічних машин.

Наступним був показ техніки у роботі на полі поблизу заводу. Демонстрували широкий спектр ґрунтообробних машин. Усі присутні по черзі спостерігали за роботою дискових ґрунтообробних агрегатів, універсальних культиваторів, глибокорозпушувачів та іншої техніки. Усього демонстрували близько десятка новинок. Тож розповімо про все детальніше.

Першою демонстрували напівнавісну дискову борону Presto SD, яка розроблена для поверхневого обробітку ґрунтів.

Диски діаметром 510 мм інтенсивно подрібнюють післяжнивні рештки та перемішують їх із ґрунтом, забезпечуючи однорідну масу. Розташовані у два ряди, вони рівномірно обробляють ґрунт усією робочою шириною машини. Борону Presto можна застосовувати як для основного обробітку ґрунту, так і для передпосівного. Велика робоча ширина (до 6 м) та робоча швидкість до 12 км/год забезпечують високу продуктивність машини.

Для поверхневого обробітку ґрунту із великою кількістю післяжнивних решток спеціально розроблені дискові борони Ufo, які забезпечують високі експлуатаційні показники за мінімальних експлуатаційних витрат. Опуклий великий диск діаметром 610 мм дає змогу працювати на великій швидкості навіть за наявності на поверхні значної кількості післяжнивних решток. Кожен диск незалежно з’єднаний із рамою за допомогою пружинної системи, що одночасно виконує функцію підвіски і демпфера та захищає від можливих тимчасових динамічних навантажень.

Для бездоганної роботи сферичних дисків борін Ufo у підшипникових вузлах використовують дворядні радіально-упорні підшипники, що майже не потребують обслуговування. Не потрібно також щозміни змащувати маточини – конструкція вузла передбачає роботу підшипників у масляній ванні. Період між обслуговуваннями підшипникового вузла становить 10 тис. га. Для надійного захисту підшипників від пилу та вологи у важких експлуатаційних умовах слугує металеве фронтальне ущільнення DuoCone.

Новий культиватор Dracula має підсилену раму, завдяки чому здатен витримувати велике тягове зусилля. Вдала комбінація передніх дисків, лап, вирівнювачів та заднього катка дає змогу культиватору відмінно працювати з будь-якою кількістю рослинних решток попередника. Агрегат виконує як поверхневий (до 10 см), так і глибокий (до 30 см) обробітки ґрунту. До речі, культиватор Dracula шириною захвату 6 м успішно пройшов тривалі виробничі випробування в Україні, обробивши понад 8500 га у компанії «Агроцентр» на Дніпропетровщині.

Глибокорозпушувачі Atilla Hidro мають надзвичайно міцну конструкцію, призначені для тракторів середньої потужності (150–280 к.с.).

Максимальна глибина обробітку становить 45 см. На рамі може розміщуватися від 5 до 9 стійок лап, кожна з яких має гідропневматичну систему кріплення до рами, відтак агрегат ідеально придатний для обробітку кам’янистих ґрунтів. Завдяки вдало обраному куту входження лап у ґрунт енергоємність глибокого розпушування є мінімальною. Положення подвійного котка можна змінювати як вручну, так і за допомогою гідравлічної системи. Міцне вольфрамове покриття на долотах та стійках лап забезпечує підвищений експлуатаційний ресурс глибокорозпушувачів.

Під час демонстрації високу ефективність обробітку ґрунту продемонстрував культиватор Terremoto. Велика висота рами (90 см) та широко рознесені стійки культиваторних лап (73 см) дають змогу працювати культиватору на глибині до 25 см без ризику забивання навіть на високій швидкості з великою кількістю рослинних решток на поверхні ґрунту. Стрілчасті лапи із широким розпушувачем, який виконує функції піднімання, перевертання та перемішування, сприяють кращому компостуванню обробленого шару та забезпечують відмінну якість обробітку ґрунту.

Культиватор Terremoto обладнано запобіжною пружиною або зрізним болтом. Запобіжна пружина спрацьовує у разі, якщо навантаження на лапу перевищує 600 кг. Таке конструкторське рішення добре себе зарекомендувало на кам’янистих та твердих ґрунтах.

Демонстрували також новий напівнавісний оборотний плуг Mirco 7+1 – представник нової серії сучасних плугів із гідравлічною зміною робочої ширини та системою захисту із зрізним болтом. Плуги цієї серії виготовляють із кількістю корпусів від 5 до 9.

Вдало сконструйовані плуги Mirco відповідають усім необхідним вимогам. Вони легко налаштовуються залежно від виду ґрунту, рельєфу місцевості та конструктивних особливостей трактора. Корпуси розміщені вздовж рами на відстані до 100 см один від одного, а висота рами становить до 90 см. Ширина захвату корпуса може механічно змінюватися у межах від 30 до 50 см. Усе це дає змогу працювати без забивання і демонструвати високу якість оранки навіть за наявності на полі великої кількості рослинних решток попередника.

На плугах Mirco встановлені робочі органи, виготовлені з поліпшеної сталі із застосуванням унікальної термообробки. Таке технічне рішення сприяє рівномірному спрацюванню робочих поверхонь, зменшенню маси деталей та плуга, що, своєю чергою, знижує тяговий опір агрегату.

Причіпний глибокорозпушувач Diablo сучасне знаряддя, здатне відновлювати структуру ущільнених ґрунтів шляхом чизелювання та розпушування на глибину до 55 см і виконувати функцію культиватора. Diablo поєднує у собі велику надійність та високу продуктивність. Машину проектували з розрахунку використання її на великих площах у агрегатуванні з потужними тракторами. Робочими органами машини є потужні лапи та сферичні диски діаметром 610 мм, які розташовані на міцній рамі машини. Висота рами становить 89 см, а відстань між рядами лап дорівнює 125 см. Глибина обробітку Diablo встановлюється гідравлічно (зміною положення дискових котків) та механічно (зміною положення передніх подвійних коліс). Гідропневматична система автоматичного повернення із подвійним азотним акумулятором та запобіжним клапаном захищають раму від будь-яких пошкоджень.

Філософія компанії Maschio Gaspardo – постійно втілювати інновації та оригінальні технічні рішення, які спрямовані на задоволення потреб аграріїв, постійно піклуючись про землю. Вона визначає образ мислення і дій кожного, хто пов’язаний із розробкою та виготовленням сучасної надійної техніки цього всесвітньовідомого виробника.