Україна – стратегічний партнер Ефіопії на 2020 рік

0

Генеральний директор Служби державних закупівель Ефіопії Цевайє Мелуне Бачоре разом з представниками українського бізнесу різних сфер, включаючи сільське господарство, агропромисловий, будівельний і медичний сектори, взяв участь у круглому столі, що відбувся в торгово-промисловій палаті України.

Як повідомляє прес-служба торгово-промислової палати, під час зустрічі обговорювали перспективи подальшого співробітництва з Ефіопією, зокрема в постачанні зернових культур до цієї країни.

Ефіопська сторона підкреслила важливість співпраці з нашою державою, адже уряд країни визначив Україну стратегічним партнером на 2020 рік.

Крім цього, висловили бажання взаємодіяти на міждержавному рівні, підписавши міжурядові угоди.

Ефіопія є одним із найбільших торговельних партнерів України серед країн Підсахарської Африки. Український експорт до Ефіопії у 2015–2017 роках був більшим, ніж до всіх інших країн цього, а за обсягами взаємної торгівлі серед торговх партнерів України Ефіопія традиційно посідає друге-третє місця. При цьому розвиток двосторонніх торговельно-економічних відносин відзначається стабільно високим позитивним сальдо на користь України.

Круглий стіл надав можливість налагодити діалог між бізнесовими колами обох країн, особливо щодо закупівель пшениці й умов участі у тендерах.

Сторони домовились про подальшу співпрацю та підтримку ефективного бізнес-діалогу.

«Наразі в Ефіопії розпочався будівельний бум, через те ми зацікавлені у залученні українських будівельних компаній у цей сектор», – зазначила Цевайє Мелуне Бачоре.

За матеріалом UkraineFood.org