Україна «просіла» в експорті черешні

0

Україна в 2019 році зменшила експорт черешні. Серед ринків збуту з країн ЄС залишилися лише Молдова і Білорусь.

Про це під час вебінару «Непереможений ЄС: досягнення і провали українських виробників плодоовочевої продукції на ринку розвинених країн» розповіла аналітик оптового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман, пишеAgroPortal.

Відповідно до слів пані Тетяни, до 2014 року майже вся черешня продавалася в Росію. Після закриття цього ринку значно нічого не змінилося – тепер Україна сфокусована на ринках Білорусі і Молдови.

У 2017 році вітчизняні компанії спробували диверсифікувати експорт: з’явилося більше шести країн, які купували українську черешню.

«Утім, у 2018 році ми цей досвід не повторили, тому що зовнішні ціни були незадовільними (хоча і внутрішня ціна була теж низькою). А вже в наступному році значно «просіли» в експорті», – сказала Гетьман.

Що стосується суниці, то в цьому році на ринок ЄС Україна експортувала половину всієї ягоди, в основному як сировину для подальшої заморозки.

«Ще в 2013 році навіть росіянам було важко знайти в Україні суницю, яку можна було б довезти до їх ринків. А в 2016 році вперше ми експортували рекордний обсяг – 2 тис. т. Потім експорт почав знижуватися », – додала експертка.