Як зміцнення гривні вплине на агроекспортерів?

0

Глобально зміцнення національної валюти є позитивним фактором в цілому для економіки. Але в короткостроковій перспективі це негативно вплине на агроекспортерів, які не здійснили хеджування валютних ризиків.

Про це сказала перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в коментарі Latifundist.com.

«Якщо ми дивимося в короткостроковій перспективі, то для тих компаній які не проводили хеджування своїх валютних ризиків, це може надати негативний короткостроковий ефект», – прокоментувала пані Катерини.

Згідно з її слів, позитивним ефектом від зміцнення курсу для експортерів стане зниження собівартості продукції. Адже в структурі собівартості будь-якого експортера завжди присутня імпортна складова або складова, прив’язана до курсу.

«2019 рік є найкращим за останні 20-25 років з точки зору макроекономічних умов. Через це стався такий приплив інвестицій в державні цінні папери номіновані в гривні. Це був один з факторів який сприяв зміцненню гривні», – пояснила заступниця.

 Також вона сказала про збільшення експортних надходжень від сільськогосподарської діяльності, чому сприяв рекордний урожай в Україні.

«Існують виробничі цикли, в яких закладається собівартість, коли відбувається реалізація продукції. Але ці цикли закінчуються, і всі негативні наслідки будуть нівельовані. Трагедії в цьому не повинно бути », – підсумувала Катерина Рожкова.