Україна посилюватиме торговельно-економічне співробітництво з Китаєм

0

24 вересня відбулася зустріч між Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорем Петрашко, Й.В. Надзвичайним та Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжуном. Під час зустрічі сторони обговорювали потенційну співпрацю між державами.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

“Торгівля з КНР є стратегічно важливим напрямом для України. КНР – №1 за обсягом товарообігу серед партнерів України у світі (за умови, якщо ми розглядаємо торгівлю з ЄС як з окремими країнами). Потенціал співпраці величезний, тому ми всіляко підтримує поглиблення нашого торгово-економічного співробітництва”, – зазначив Петрашко.

За його словами, географічне положення України – важливий фактор для пошуку можливостей в трикутнику Україна-Китай-ЄС. ЗВТ з ЄС і початок торговельної лібералізації з КНР може надати в майбутньому істотні переваги в реалізації спільних стратегічних проектів, наголосив міністр.

Сторони обговорили потенційну співпрацю й нові проєкти у сферах інфраструктури, галузях промисловості, аграрного сектору. Щодо АПК, зокрема, йшлося про розширення номенклатури аграрної продукції на ринках сторін та зростання обсягів торгівлі між Україною і КНР.

Також українська сторона висловила готовність до проведення Четвертого засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР в «off line» режимі і очікує пропозиції щодо термінів від Китайської сторони.