Україна підтримала заяву СОТ щодо неприпустимості встановлення обмежень при експорті продовольства

0

Україна разом із ще близько 80 державами-членами Всесвітньої організації торгівлі підтримала спільну заяву, за якою члени СОТ не встановлюватимуть заборони та обмеження при експорті продуктів харчування в разі їх придбання для некомерційних гуманітарних цілей Всесвітньою продовольчою програмою.

Про це повідомдяє прес-служба Мінекономіки.

Зазначається, що дану заяву було вирішено озвучити після того, як на засіданні Генеральної ради СОТ у грудні 2020 року його членам не вдалося знайти компроміс для прийняття відповідного рішення, що стало б обов’язковим для виконання всіма членами організації.

“Україна є одним з ключових світових експортерів ряду сільгосптоварів і робить внесок у глобальну продовольчу безпеку. Заява членів СОТ є важливою, враховуючи ситуацію, яка склалася в результаті поширення пандемії COVID-19, що призводить до збільшення невизначеності на світових ринках продовольства, зокрема в результаті введення обмежень експорту сільгосппродукції” – йдеться в повідомленні.

При цьому підкреслюється, що заходи, які обмежують експорт (навіть ті, що можуть бути виправдані за правилами СОТ), порушують регіональні та глобальні ланцюги поставок, зменшують стимули для виробництва сільськогосподарських товарів, викликають нестабільність і зростання цін, можуть призводити до дефіциту продовольства і загрожувати глобальній продовольчій безпеці.