Україна хоче переглянути квоти на безмитний експорт у ЄС

0

Україна хоче актуалізувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це сказав віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба, пише UkraineFood.org.

“По-перше, ви знаєте, що мабуть ключовою темою нової Європейської комісії є Європейська зелена угода. Україна вже заявила про своє бажання стати частиною політик, які розробляються в рамках європейської “зеленої угоди”. Ми формуємо зараз національний внутрішній механізм, тому що це надзвичайно комплексна тема, яка торкається не лише енергетики й довкілля, але і фінансів, економіки, податкової системи і подальшого”, – заявив пан Дмитро.

“Друга історія – це актуалізація угоди про асоціацію у торговельній частині, тобто квоти, тарифи. У нас минулого року 32 товарні позиції безмитного експорту були вичерпані, або в районі 90-95% – це такий самий показник, як у 2018 році”, – розповів Кулеба.

За його слова, це “позитивна динаміка”, адже у 2016 році було 26 позицій. Водночас це показує й те, що Україні дуже тісно в нинішніх показниках і потрібно вести серйозну розмову з ЄС про тарифні квоти.

“І третє – це славнозвісний “промисловий безвіз”, про який уже 100-500 разів сказано, озвучено. Є багато нюансів, але я запевняю, що уряд України налаштований пройти цей шлях до успішного для обох сторін результату”, – зазначив віце-прем’єр.