У портах України дешевшає пшениця

0

За останні два тижні вартість пшениці в портах України помітно знизилася, хоча ситуація на майданчику СРТ-порт продовжує характеризуватися високою волатильністю цін.

Про це пише АПК-Інформ.

«Сектор пшениці знаходиться під тиском цінової ситуації та високої конкуренції на світовому ринку, очікуваної активізації торгівлі російськими експортерами до вступу в силу квоти на експорт зернових, а також повідомлень про деяке поліпшення стану озимих в ряді країн-виробників. Тиск має сівба озимих в Україні, що наближається до завершення, а також оцінка низкою експертів (у тому числі Укргідрометеоцентру) стану сходів як доброго та задовільного. Поряд з цим, на думку експертів НААН України, у зоні ризику залишаються посіви занадто пізніх (після 15 жовтня) строків сівби, де рослини почали зимівлю, що не утворивши вузла кущіння. До того ж такі посіви в основному відрізняються дрібним закладенням насіння в ґрунт, що теж не сприятиме стійкості рослин до низьких температур», – прокоментувала ситуацію керівниця відділу локальних ринків інформаційного агенства «АПК-Інформ» Анна Танська.

Під впливом вищевказаних факторів ціни попиту на пшеницю 2 класу і фураж, досягнувши до середини місяця 8100-8300 і 7950-8200 грн/т СРТ-порт, почали знижуватися і станом на 30 листопада в основному складали 7950-8200 і 7850- 8120 грн/т СРТ-порт відповідно.

У доларовому еквіваленті ціни за даний період знизилися з 240-247 і 237-243 USD/т СРТ-порт до 237-242 і 233-239 USD/т СРТ-порт на пшеницю 2 класу і фураж.

«Попит імпортерів на пшеницю залишається досить високим, що перешкоджає активнішому зниженню цін. Також підтримку цінам надало оголошення й проведення низкою країн-імпортерів тендерів (у тому числі Єгиптом)», – підсумувала експертка