Ціни на горох у портах України перевищили історичний максимум

0

Із першої декади січня цінова ситуація в секторі гороху в глибоководних портах України (майданчик СРТ-порт) знову почала розвиватися в підвищувальному тренді, причому ще більш активно.

Про це пише АПК-Інформ.

«Незважаючи на загальну волатильність на експортному напрямку, ціни на горох зазнають переважно підвищувальних коректувань через складнощі із формуванням необхідних обсягів зернобобової внаслідок стримування продажів аграріями та поступового зменшення запасів усередині країни, а також 15% скорочення обсягів її виробництва в Україні поточного сезону. Поряд із цим, зростанню цін сприяють збереження високої конкуренції з боку переробних підприємств, багато з яких також суттєво підвищили ціни на дану культуру, і аналогічна цінова динаміка в сегменті суміжних культур (особливо сої та ряду нішевих культур)», – прокоментувала ситуацію керівниця відділу локальних ринків інформаційного агенства «АПК-Інформ» Анна Танська.

Вона додала, що під впливом вищевказаних факторів ціни попиту на горох зросли в середньому на 500-1000 грн/т Станом на 27 січня вони в основному озвучувалися в межах 9500-10500 грн/т СРТ-порт, лише в ряді випадків складаючи 9300-9400 грн/т СРТ-порт.

Також експертка зазначила, що таким чином ціни попиту трейдерів на горох перевищили історичний максимум (9400-10100 грн/т СРТ-порт), який фіксувався в кінці квітня – на початку травня 2016 року.

«За такими високими цінами горох торгувався практично весь січень, але зараз все може змінитися через стриманий попит імпортерів. З іншого боку, темпи експорту зернобобової з України помітно поступаються торішнім, перш за все, через індійський фактор, а з липня до грудня реалізовано близько 60% експортного потенціалу. У цілому, це означає, що ще рано ставити крапку на даній культурі», – підсумувала Анна Танська.