Аграрний комітет підтримав зміни в системі ідентифікації та реєстрації тварин

0

Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради підтримав проєкт Закону № 4396 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» і рекомендував Верховній Раді прийняти його в першому читанні.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Уточнюється, що проєкт Закону було підготовлено за участі народних депутатів України, фахівців Мінекономіки й проєкту технічної допомоги «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні”.

Зокрема, проєкт Закону передбачає:

  •   врегулювання питання здійснення державного нагляду (контролю) в сфері ідентифікації і реєстрації тварин;
  •   спрощення механізму відшкодування коштів з Державного бюджету за проведену ідентифікацію тварин для власників тварин, які є фізичними особами;
  •   встановлення відповідальності за невиконання операторами ринку тварин вимог законодавства у сфері ідентифікації і реєстрації тварин.

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Сергій Глущенко зауважив, що законодавство України у сфері ідентифікації й реєстрації тварин завдяки цьому проєкту Закону має бути повністю приведено у відповідність до положень права ЄС.

«Прийняття проєкту Закону дозволить усунути відмінності між законодавствами України та ЄС, які наразі існують, а також забезпечити належний рівень контролю за переміщеннями живих тварин, створить умови для належного контролю за поширенням хвороб тварин і забезпеченням споживачів безпечними продуктами тваринного походження», – підсумував він.