У комунальну власність перейдуть 2 млн га невитребуваних паїв

0
Середня урожайність гібридів соняшнику у виробничих умовах господарства становить 42-43 ц/га

Через роки 2 млн га невитребуваних паїв українців перейдуть у комунальну власність.

Про це написав керівник організації «Центр ровитку земельних правовідносин в Україні» Леонід Корейба у своєму блозі на agropolit.

«Критичний час «Че» по них настане вже у 2024 році. Йдеться про майже 2 млн га сільськогосподарської землі, яка перейде у комунальну власність, чим буде порушено права тих власників земельних часток (паїв), які не змогли, або не встигли оформити свої наділи належним чином», – зазначив пан Леонід.

Він запропонував подивитися в деталях, що таке невитребовка для орендарів сільськогосподарських земель та для сучасних територіальних громад.

«Для сільськогосподарського підприємства звісно, легше заключити договір із сільською радою відразу на декілька ділянок, ніж вишукувати землевласників та домовлятися окремо з кожним про вигідніші умови оренди, стараючись запропонувати більшу суму орендної плати, ніж інші навколишні орендарі, або намагатися привернути якимось іншим чином увагу до своєї агрофірми», – пояснив Корейба.

Також, написав він, орендар бере на себе ряд таких витрат: на розробку технічних документацій із землеустрою, на формування відомостей в земельному кадастрі й на реєстрацію речового права оренди.

«По-друге, договір оренди, укладений на невитребувані земельні частки (паї), припиняється за умови появи власника паю. Якщо власник з`являться заздалегідь до збирання урожаю — орендар має виплатити відшкодування збитків, пов’язаних із тимчасовим зайняттям земельної ділянки», – додав експерт.