Комфортний рівень пропозиції зернових від ФАО

0

З минулого місяця прогноз ФАО на 2020 рік щодо виробництва зернових у світі не змінився й залишився на майже рекордному рівні минулого року.

У поєднанні з багатими запасами це допоможе захистити ринки продовольства від нестабільності під час потрясінь від коронавірусу, повідомляє прес-служба Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

Цього місяця ФАО підвищила свою оцінку обсягу виробництва зернових у світі в 2019 році до 2 721 млн тонн, що на 2,4% вище ніж у 2018 році. Прогнозні оцінки ФАО на 2019 рік тепер становлять:

  • 1 445 млн тонн фуражного зерна;
  • 763 млн тонн пшениці;
  • 512 млн тонн рису (в перерахунку на обрушене зерно).

“Хоч у теперішній ситуації зі збоями на місцях, проблемами з логістикою, на деяких ринках виникають труднощі для ланцюгів поставок продовольства, їхня очікувана тривалість і масштаби навряд чи матимуть значні наслідки для глобальних ринків продовольства”, – вважає ФАО.

Прогноз за обсягами виробництва пшениці залишився на рівні 763 млн тонн через те, що очікувані зниження обсягів в Європейському союзі, Україні й США компенсуються прогнозованим приростом виробництва в Російській Федерації, Індії та Пакистані, хоча навала сарани в двох останніх країнах може трохи зменшити очікуване збільшення.

Що стосується кукурудзи, провідного фуражного зерна, багатий урожай очікується в Бразилії та Аргентині, а обсяг виробництва в ПАР, прогнозують, успішно відновиться після посухи минулого року. У решті регіонів на рішення за розміром посівних площ може вплинути зниження міжнародних цін на кукурудзу.

Прогноз ФАО щодо споживання зернових у світі в сезоні 2019-2020 років був збільшений незначно – до 2 722 млн тонн, тобто на 1,2% за рік. Очікується, що світові запаси зернових на кінець сільськогосподарських сезонів 2020 року скоротяться на 8 млн тонн у порівнянні з початковим рівнем. У результаті цього співвідношення запасів до споживання у світі знизиться до 30,7%, що, як і раніше, вважається комфортним рівнем. Відповідно до прогнозу, обсяг торгівлі зерновими у світі зросте на 2,3% в порівнянні з минулим роком і досягне 420 млн тонн.