У зв’язку із запровадженням карантину для боротьби з COVID-19 люди почали активно закуповувати продукти, тож зараз відзначається штучний попит на крупи та макарони. А обмежене пересування може спричинити дефіцит поставок.
Про це пише agronews.ua.
Аналітики стверджують, що наявність суттєвих світових запасів пшениці та зменшення рівня світового споживання, а також перспективи хорошого врожаю дають змогу не непокоїтися щодо забезпечення продовольством у найближчий час.
Ціни на пшеницю зараз зростають. Через ажіотажний попит борошномелів травневі ф’ючерси на м’яку пшеницю в Чикаго зросли на 4,3%, незважаючи на скорочення експорту та покращення стану посівів.
За тиждень експорт пшениці у США скоротився на 25% – до 349,3 тис тонн. Хоча від початку сезону США експортували 20 млн тонн, що на 9% випереджає темпи 2019 року. Але протягом двох місяців до кінця сезону навряд чи вдасться експортувати 27,2 млн тонн пшениці, як прогнозовала USDA.
Також повідомляють, що зросли травневі пшеничні ф’ючерси в США: на 8,54$/т – до 206,68$/т – на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго; на 7,53$/т – до 179,86$/т – на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті; на 3,40$/т – до 194,83$/т – на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.
До двомісячного максимуму піднялися ціни на пшеницю в Парижі. Ринок підтримують оголошення нового тендеру Алжиром, а також імовірне продовження терміну безмитного імпорту м’якої пшениці Марокко.
Травневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF збільшилися на 5,25€/т – до 196,5€/т або 212,44 $/т.