Світові ціни на продовольство зросли на 2%

0

У серпні світові ціни на продовольство росли під впливом зміцнення попиту й зниження курсу долара США.

Про це повідомляє прес-служба Продовольчої і сільськогосподарською організації Об’єднаних Націй (ФАО).

Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО, що відображає міжнародні ціни на основні продовольчі товари, склало 96,1 пункту, що на 2,0% вище липневого показника, і сягає максимального рівня з лютого 2020 року.

“Середнє значення Індексу цін ФАО на зернові в порівнянні з липнем збільшилася на 1,9%, перекривши на 7,0% середній показник за серпень 2019 року; найбільш істотне зростання продемонстрували ціни на фуражне зерно. Ціни на сорго – в основному внаслідок нарощування імпорту Китаєм – збільшилися на 8,6% і досягли значень, що на 33,4% перевищують рівень попереднього року. На тлі побоювань у зв’язку з тим, що недавні пошкодження посадок кукурудзи в штаті Айові можуть негативно позначитися на пропозиції, ціни на цю культуру збільшилися на 2,2%. Світові ціни на рис також виросли під впливом сезонної обмеженості пропозиції і високого попиту з боку африканських країн” – йдеться в повідомленні.

Порівняно з попереднім місяцем індекс цін ФАО на цукор виріс на 6,7%, що обумовлено прогнозами скорочення виробництва внаслідок несприятливих погодних умов в країнах Європейського союзу і Таїланді – другому найбільшому експортері цукру в світі; крім того, на зростання цін вплинуло збільшення імпортного попиту з боку Китаю.

Значення Індексу цін ФАО на рослинні олії зросло в серпні на 5,9%, у першу чергу через зростання цін на пальмову, а також соєву, соняшникову та рапсову олії. Зміни цін обумовлені прогнозованим скороченням виробництва пальмової олії в провідних країнах-виробниках на тлі збереження рівня попиту з боку країн-імпортерів.

У порівнянні з липнем індекс цін ФАО на молочну продукцію практично не змінився; на тлі сезонного нарощування експортних можливостей країн Океанії знизилися ціни на сир і незбиране сухе молоко, але при цьому вершкове масло подорожчало, що стало наслідком обмеженості експортних ресурсів країн Європи, де серпнева спека позначилася на кількості виробленого молока.

Індекс цін ФАО на м’ясо практично залишився на рівні липня, хоча в порівнянні з серпнем 2019 року він зменшився на 8,9 %; скорочення попиту країн-імпортерів на яловичину, баранину і м’ясо птиці було скомпенсовано швидким зростанням попиту на свинину з боку Китаю.