Ціна на паливо знижуватися не буде

0

Проблем з постачанням на ринок палива в Україні немає: воно є в наявності, а канали поставок працюють у нормальному режимі.

Про це розповів аналітик ТОВ «Консалтингова група А-95» Артем Куюн, пише АПК-Інформ.

Та він попередив, що з 1 квітня можливі деякі перебої з роздрібною та оптовою реалізацією, які пов’язані з податковою реформою ринку палива.

«Набирають чинності зміни до податкового законодавства, які передбачають зобов’язання операторів ринку встановити програмне забезпечення та обладнання з передачі даних про залишки палива до ДФС. Велика кількість обладнання італійського виробництва була недопоставлена в Україну взагалі, а те, що дійшло, не встигли інсталювати. Крім того, неясно наскільки готова податкова до роботи в нових умовах, тому ми бачимо деякий ризик. Інших передумов для перебоїв поставок нафтопродуктів в роздрібну мережу поки немає», – пояснив пан Артем.

Експерт зазначив, що формування ціни на паливо сьогодні залежить від впливу різних факторів:

«На неї тисне зниження цін на нафту, в той же час вгору її тягне курс валюти. Крім іншого, на АЗС вже фіксується значне зниження продажів на тлі збільшення витрат нафтотрейдерів. Сьогодні операторам мереж АЗС необхідно забезпечувати доставку співробітників, купувати засоби індивідуального захисту для клієнтів і співробітників, що вимагає додаткових інвестицій».

Зі слів Куюна зрозуміло, що найближчим часом на падіння цін розраховувати не варто, адже на заправках значно зросла питома вартість продажу літра палива.