Учасники зернового ринку в Україні готові хеджувати ризики за допомогою деривативів

0

Більше 40% виробників зерна, близько 75% трейдерів і 45% переробників висловили готовність хеджувати ризики за допомогою деривативів, якщо даний ринок запрацює в Україні.

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, організованого проектом USAID «Трансформація фінансового сектора», повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Згідно з результатами опитування, коливання цін на зернові та сезонність врожаю – це визначальні ризики для українських аграріїв.

«Світова практика показує, що хеджування є одним з ефективних механізмів управління ризиками. Однак хеджування на українському ринку неможливе через відсутність торгівлі ф’ючерсами та опціонами на аграрну продукцію», – пояснили в USAID.

Як показує дослідження, для розвитку деривативів, як інструментів хеджування ризиків, потрібна системна робота на національному рівні. Вона має включати запуск організованої торгівлі та посттрейд-інфраструктури та розробку власне специфікацій контрактів.

«Для успішного використання деривативів аграріями потрібна надійна фінансова інфраструктура. Ми працюємо над її створенням і сподіваємося, що прийняття законопроекту №2284 стане кроком не тільки до правової визначеності для торгівлі деривативами, а й до побудови посттрейд-інфраструктури, яка гарантуватиме розрахунки. Аграрії, як і їх контрагенти повинні бути впевнені, що укладені угоди будуть виконані вчасно і в повному обсязі», – повідомила заступниця керівника проекту USAID «Трансформація фінансового сектора» Юлія Вітка.

За словами керівника групи небанківських фінансових установ Проекту USAID «Трансформація фінансового сектора» Володимира Кузьо, у дослідженні ідентифіковано дві основні причини відсутності ринку деривативів в Україні. По-перше, відсутність біржі з достатнім рівнем ліквідності та кількості гравців. По-друге, низький рівень обізнаності учасників ринку і побоювання ризиків.

У цілому дослідження показало, що 74% виробників зерна і 80% переробників зацікавлені в отриманні додаткових знань з хеджування власних ризиків.