Коли розпочнеться кредитування фермерів на покупку землі?

0

До 2024 року купувати сільськогосподарську землю дозволяється тільки фізичним особам і лише до 100 га. Це означає, що агровиробники, які становлять основу сектору, не матимуть доступу до цього ринку.

Про це розповіла виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова, пише agronews.ua.

«Отже, не матимуть потреби в кредитах на придбання під заставу цієї землі. Друге – попит на землю буде вкрай обмеженим і непрогнозованим. Отже, банки не зможуть розраховувати на продаж цієї землі. Використання землі як застави буде можливим, але для банку це буде, швидше, додатковим інструментом психологічного характеру для переговорів із боржниками, але не розглядатиметься як відшкодування кредиту у випадку проблем. Коли з 2024 року повноцінно почне функціонувати закон про ринок землі, тоді ми очікуємо, що на 2-3% можуть знизитися базові ставки за земельними кредитами», – пояснила вона.

Пані Олена додала, що говорити про очікувані обсяги земельної іпотеки на 2021-2024 роки та її потенціал з погляду банків поки зарано.

«За прогнозами, коли повноцінно почне функціонувати з 2024 року закон про ринок землі й можна буде банкам під заставу брати сільськогосподарську землю в нормальних об’ємах, тоді ми очікуємо, що на 2-3% базові ставки по земельних кредитах зможуть знизитись. Вихід на ринок продавця й покупця суттєво на ставки не впливатиме. Якщо це буде, то їхня поява буде невеликою, тому це погоду не змінить. Тобто реального кредитування на покупку землі можна очікувати з 2024 року», – зазначила експертка.