Трактори 6В та 6М від John Deere – ідеальне поєднання якості, надійності та ефективності

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

Якщо в господарстві потрібен трактор середнього класу потужності, який би впродовж тривалого терміну експлуатації працював безвідмовно та ефективно, то варто звернути увагу на лінійку тракторів John Deere серій 6В та 6М.

Трактори John Deere серії 6В

Трактори серії 6В представлені в Україні двома модифікаціями – 6110В та 6135В, які оснащені чотирициліндровими двигунами Power Tech об’ємом 4,5 л із системою безпосереднього впорскування палива Common Rail, здатними розвивати номінальну потужність 110 та 135 к.с. відповідно. Стабільна потужність двигуна підтримується в діапазоні частоти обертів колінчастого вала від 1600 до 2200 об./хв. Крутний момент двигунів становить 452 та 555 Н*м відповідно, а його запас на рівні 29% – це гарантія того, що трактор може без проблем долати короткочасні перевантаження та агрегатувати різноманітні причіпні й начіпні знаряддя в полі.

З огляду на індивідуальний режим експлуатації можна обрати один із чотирьох варіантів коробки передач, за допомогою якої трактор розвиватиме максимальну швидкість 30 або 40 км/год. Надійність та ефективність трансмісії забезпечує зчеплення в олив’яній ванні, яке не потребує жодного обслуговування. За бажанням клієнта трактор можуть обладнати пневматичними гальмами.

У стандартній комплектації на тракторах 6В встановлено трансмісію Top Shaft Synchronized Hi-Lo із «мокрим» зчепленням, яка забезпечує діапазон швидкостей руху в межах 2,5 – 40 км/год. Завдяки широким можливостям вибору передатного числа є змога ефективно використовувати цей трактор практично на будь-яких роботах. «Мокре» зчеплення не потребує обслуговування й забезпечує неперевершену ефективність та працездатність. «Мокрі» дискові гальма з механічним приводом дають змогу безпечно працювати навіть на схилах.

На тракторах 6В встановлена потужна гідравлічна система з регульованим тиском і продуктивністю насоса постійного потоку до 60 л/хв. Встановлено три селективно-контрольних клапана. Задній навісний механізм дає змогу досягти максимальної вантажопідйомності на рівні 3060 кг (610 мм від крюків), завдяки чому допускається встановлення важкого навісного обладнання.

Трактори John Deere серії 6М

Трактори серії 6М від John Deere однаково придатні як для виконання будь-яких технологічних операцій на полях, так і для господарств, які інтенсивно займаються тваринництвом, а також для навантажувально-розвантажувальних та транспортних робіт. На даний час в Україну постачають трактори 6М шести модифікацій – 6110М, 6125М, 6140М, 6155М, 6175М та 6195М. Особливі сподівання покладають на появу нового трактора – 6195М, який є найпотужнішим у серії.

Під капотом тракторів 6110М та 6125М встановлено 4-циліндрові дизельні двигуни робочим об’ємом 4,5 л. А моделі 6140М, 6155М, 6175М та 6195М оснащені 6-циліндровими рядними двигунами об’ємом 6,8 л. Ці двигуни були вдосконалені, аби видавати вищу потужність за меншої витрати палива. Три останні цифри в позначенні моделі вказують на номінальну потужність двигуна трактора у кінських силах за частоти обертів колінчастого вала 2100 об./хв. Крутний момент двигунів становить 497 Н*м, 522, 632, 700, 790 та 880 Н*м відповідно, а його запас перебуває на рівні 35%. Система точного дозування та впорскування палива під тиском до 1500 бар забезпечує економічність двигунів.

Незалежна підвіска переднього мосту TLS дає змогу отримати оптимальну силу зчеплення та підвищити продуктивність завдяки збільшенню тягового зусилля на 7% порівняно з тракторами, в яких передній міст закріплено жорстко. Підвіска TLS автоматично адаптується до змінного навантаження та тягового зусилля, і таким чином самовирівнюється з ходом підвіски ±50 мм.

Асортимент доступних трансмісій PowrReverser, PowrQuad Plus, AutoQuad Plus та AutoQuad Plus EcoShift доповнили трансмісії CommandQuad Plus і CommandQuad Plus EcoShift. Нові трансмісії забезпечують поліпшене автоматичне перемикання передач без зчеплення, що підвищує зручність роботи та продуктивність оператора. Залежно від типу трансмісії робоча швидкість може змінюватися у межах від 1,4 до 40 км/год. Для виконання спеціалізованих робіт доступна трансмісія зі знижувальними передачами (моделі 6110M, 6125M, 6140M та 6155M).

Аби забезпечити підвищену вантажопідйомність, необхідну для роботи з габаритним та важким робочим обладнанням, гідравлічна система тракторів 6М зазнала вдосконалення. Насос гідравлічної системи має максимальну продуктивність 114 л/хв. Але найвищий потік досягається лише тоді, коли навантаження системи справді цього потребує. Коли необхідність в потоці зникає, система повертається в режим очікування. Це дає змогу одночасно збільшити ефективність використання обладнання та економити паливо.

Гідравлічна система тракторів 6М виконує керування агрегатованими знаряддями за допомогою селективних клапанів (можливе встановлення до 4-х пар). Максимальна вантажопідйомність задньої навіски становить 5300 кг для моделей 6110М; 6000 кг для 6125М; 6800 кг для 6140М; 8100 кг для моделі 6155М; 8500 кг для 6175М та 6195М. Крім того, гідравлічна система може бути дообладнана передніми гідравлічними виводами. Високоефективна гідросистема з компенсацією за тиском та потоком вельми придатна для роботи з фронтальним навантажувачем.

Для тракторів серії 6М передбачена опція вбудованої передньої навіски, що забезпечує максимальну вантажопідйомність до 4000 кг. Крім того, для користувачів доступний комплект для монтажу навіски у польових умовах.

Завдяки міцній повнорамній конструкції трактори 6М ідеальні для агрегатування фронтальних навантажувачів. Жорстка рама витримує вібрації, викликані нерівномірним навантаженням. Надійна муфта PermaClutch 2 із олив’яним охолодженням, якою оснащені трактори 6М, розроблена для того, аби долати чисельні зміни напрямку, що є типовим під час роботи фронтального навантажувача.

Простора кабіна тракторів 6М – це надзвичайно зручне робоче місце, яке забезпечує максимальний комфорт та зводить втому оператора до мінімуму, до того ж із чудовим круговим оглядом. Оновлена панель приладів та права консоль мають багато функцій і ергономічний дизайн, а сидіння оператора – декілька варіантів налаштування. Механічна підвіска кабіни суттєво знижує втому оператора, і таким чином сприяє високій продуктивності роботи.

Зручно розміщені перемикачі, вимірювальні прилади та органи керування згруповані за призначенням. Усі елементи керування трактором прилаштовані на підлокітнику, тож завжди перебувають під рукою оператора. Мікроклімат у кабіні забезпечує ефективна система кондиціювання повітря.