Торговельні обмеження щодо імпорту української курятини до ЄС будуть зняті лише після офіційного оприлюднення відповідного рішення

0

Постійний комітет щодо рослин, тварин, харчових продуктів та харчів Європейського Союзу (PAFF) проголосував за застосування щодо України принципу зонування при здійсненні імпорту української курятини до країн-членів Європейського Союзу.

Про це повідомляють у Держпродспоживслужбі.

Однак т. в. о. Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко наголосила, що це рішення вступить у дію лише після його офіційного оприлюднення.

«Нам відомо, що Європейська Комісія прийняла рішення, а країни-члени Євросоюзу його підтримали щодо застосування принципу зонування відносно України. Однак відповідно до процедури офіційне рішення має бути опубліковане впродовж 10 днів із моменту його прийняття – лише після цього воно вступить у силу. Наразі обмеження щодо експорту птиці до ЄС діють щодо всієї території України», – зазначила пані Ольга.

За її словами, відповідно до міжнародного законодавства будь-яка країна у випадках реєстрації грипу птиці має право вводити обмеження щодо імпорту відповідної продукції або зі всієї території країни, у який зареєстровано спалах, або з певної зони чи регіону.

Держпродспоживслужба веде переговори з кожною країною, яка запровадила обмеження на імпорт української продукції: «У нас дуже активна комунікація. Ми працюємо з усіма нашими торговельними партнерами».

Також Ольга Шевченко повідомила, що всі заходи, пов’язані з ліквідацією грипу птиці на території Вінницької області, уже завершені, і про їх завершення поінформоване міжнародне співтовариство.

«Ми повідомили наших торговельних партнерів про вжиті заходи. Крім того, така інформація направлена до Всесвітньої організації охорони здоров’я (МЕБ). Також було поінформовано, що спалах пташиного грипу в Україні був одиничний, і станом на сьогодні всі заходи завершені», – сказала т. в. о. Голови Держпродспоживслужби.

Пані Ольга сподівається, що торгівельні партнери України зважатимуть на двосторонні домовленості, міжнародні вимоги та рекомендацій і переглянуть тимчасово введені обмеження.