Чому ЕВА не підтримує нові вимоги виробництва коньяку?

0

Компанії-члени Асоціації виступили проти ініціативи обов’язкового використання частки вітчизняної сировини при виробництві коньяку в Україні. Такі зміни пропонуються у законопроєкті №2431 від 13 листопада 2019 року зі щорічним зростанням частки використання внутрішньої сировини до 85% з 1 січня 2027 року.

Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

У ЄБА заявляють, що ця вимога суперечить Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Адже згідно з однією зі статей Угоди, жодна зі сторін не повинна встановлювати будь-які правила внутрішнього кількісного регулювання щодо вмісту в товарах частки внутрішньої сировини.

Також проєкт Закону не передбачає, яким чином встановлюватиметься походження сировини. Через те, що в Україні відсутній актуальний Виноградний кадастр, буде досить складно з’ясувати походження того чи іншого виноматеріалу. А в державної податкової служби відсутні можливості щодо визначення відсотку в готовій продукції вітчизняної сировини. При цьому за порушення вимог встановлюється чималий штраф у розмірі 200 відсотків вартості продукції, але не менше 15000 гривень.

Крім цього, запропонована ініціатива спотворює конкуренцію на ринку. Бізнес переконаний, що така вимога обмежить доступ до ринку нових коньячних виробників, оскільки їм доведеться закуповувати спирти внутрішнього виробництва в достатній кількості у своїх конкурентів, які можуть завищувати ціну або просто відмовляти в такому продажі. Відкрити ж нове виробництво коньяку без закупівлі вітчизняних виноматеріалів буде неможливо, оскільки працювати тільки на заготівлю сировини збитково.

У ЄБА переконані, що прийняття даного проєкту Закону  може призвести до втрат державного бюджету та скорочення робочих місць, адже це ускладненює умови ведення господарської діяльності. За оцінками експертів Асоціації, при зупиненні виробництва коньяку бюджет недоотримає сотні мільйонів гривень у вигляді податків та зборів, понад сто мільйонів гривень податків по суміжних виробництвах, а також щомісячний акцизний податок з реалізації рітейлом підакцизних товарів та сплати за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями.