Систему державного контролю в Україні визнають у світі: 75 міжнародних ветеринарних сертифікатів на експорт та імпорт рослинницької та тваринницької продукції погоджено за 2-19 рік

0
Export Or Import Directions On A Metal Signpost

Компетентні органи України та іноземних країн за 2019 рік погодили 28 форм міжнародних ветеринарних сертифікатів на експорт об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду з України та 47 форм на імпорт об’єктів міжнародних ветеринарних сертифікатів на імпорт до України.

Про це 20 лютого повідомила т. в. о. Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко під час презентації результатів роботи у 2019 році.

28 форм міжнародних ветеринарних сертифікатів на експорт були погоджені з компетентними органами Боснії та Герцеговини, Ефіопії, Катару, КНР, Лівану, Лівії, Північної Македонії, Королівства Саудівська Аравія, Сербії, Сінгапуру, Туреччини, Японії, Тайваню.

47 форм міжнародних ветеринарних сертифікатів на імпорт до України були погоджені з компетентними органами ЄС, Бельгії, Білорусі, Болгарії, Великобританії, Вірменії, Греції, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Канади, Литви, Молдови, Німеччини, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини, Угорщини, Фінляндії, Хорватії, Швейцарії, Швеції.

«Крім того, торік Україна успішно пройшла 5 зовнішніх аудитів компетентних органів ЄС, Китаю, Канади, Ефіопії щодо системи державного контролю за виробництвом різного роду продукції. Це свідчить про визнання системи державного контролю в Україні та її дієвість, а також говорить про те, що українська продукція є затребуваною в світі. Ми робимо все на рівні держави, аби гарантувати як національному, так і закордонному споживачу якісний та безпечний продукт», – зазначила Ольга Шевченко.

Також у 2019 році підписали 5 міжвідомчих міжнародних договорів щодо експорту шроту ріпакового з України до КНР, щодо вимог для меду, що експортується з України до КНР, щодо парафування міжнародного ветеринарного сертифіката здоров’я для експорту антилоп з України до КНР, щодо основних напрямів співробітництва у сфері захисту прав споживачів, Грантова угода «Підтримка заходів захисту, які здійснюються з метою боротьби з африканською чумою свиней (АЧС) в Україні».